Komentāri
Saistībā ar noplūdušajiem “Panamas dokumentiem” par Latviju ir teju 16 tūkstoši ierakstu
LETA

Par Latviju datubāzē ir teju 16 tūkstoši ierakstu. Liela daļa tāpēc, ka Panamas juristu firmas klientiem bijuši konti nerezidentus apkalpojošās Latvijas bankās. Te figurē Krievijas un bijušo NVS valstu pilsoņu vārdi, kas plašāk nepazīstami.

Ierakstos, kas saistīti ar ārzonu uzņēmumiem, atrasti galvenokārt Latvijas miljonāri un citi sabiedrībā vairāk vai mazāk zināmi uzņēmēji.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

No tā dēvētajiem oligarhiem dokumentos atrodams vienīgi Ventspils mērs Aivars Lembergs, arīdzan viņa meita. Tomēr minētās ārzonas jau iepriekš ir publiski zināmas no tiesu materiāliem krimināllietā, kas joprojām tiek skatīta. Lembergs masu medijiem jau ceturtdien paspējis noliegt šo saistību.

Dokumentos atrodama arī slavenā tenisista Gulbja ģimene. Divi ārzonu uzņēmumi Panamā piederējuši uzņēmējam Aināram Gulbim, un vienā no tiem par direktoru iecelts viņa dēls – Ernests.

Tāpat Re:Baltica norāda uz Lido shēmām. Proti, dokumenti rādot, kā pirms dažiem gadiem ar ārzonu firmu palīdzību uzņēmējs Gunārs Ķirsons mēģinājis saglabāt kontroli pār finanšu grūtībās nonākušo Lido. Ķirsons gan neatsaucās uz LNT Ziņu aicinājumiem skaidrot šo informāciju. Taču iepriekš viņš publiski izteicies, ka krīzes laikā ticis pierunāts uz šaubīgiem maksātnespējas risinājumiem, bet tad izvēlējies godīgu sarunu ar kreditoriem.

Tāpat ārzonu pakalpojumus aktīvi izmantojis arī jaunais airBaltic investors Ralfs Dīters Montāgs-Girmess. Viņš darbojies Krievijas tirgū, nekustamo īpašumu jomā.

Panamas dokumentos lasāms, ka ofšoru firmas izmantojis arī uzņēmuma Dzintars valdes priekšsēdētājs Iļja Gerčikovs, degvielas tirgotāju Dinaz bijušie īpašnieki un citi uzņēmēji, pārstāvot dažādas jomas, tostarp būvniecības, reklāmas.

Nodokļu eksperts, zvērināts advokāts Jānis Zelmenis norāda, ka tas, ka Panamas dokumentos pieminēts slavena tenisista, liela uzņēmēja vārds, vēl neko nepierāda. Jo ārzonu izmantošana pati par sevi nav noziegums.

Jānis Zelmenis, zvērināts advokāts:

Skaidrs, ka cilvēku, kuru vārdi ir pieminēti, konkrētie pārkāpumi ir jāizskata. Nevar nevienu bez tiesas, bez sprieduma apvainot nodokļu nemaksāšanā. Jo ofšors jau ir tikai maza daļa no nodokļu plānošanas, jo nedz pats ofšors, nedz nodokļu plānošana nav nelegāla. To dara, sākot ar privātpersonām, beidzot ar globālām kompānijām. Šeit viss ir sajaukts vienā veselā un ar sensācijas piegaršu tajā visā.

Atklātībā nonākušie miljoniem dokumentu gan pierāda, ka, sadarbojoties ar Panamas juridisko firmu, daudzi pasaules politiķi un slavenības ofšoros slēpuši savu patieso bagātību no nodokļu iestādēm. Vērienīgā krāpšanās un naudas atmazgāšana notikusi 40 gadus.

Jau vēstīts, ka Panamas ofšoru skandāls skāris jau 12 valstu līderus un vairāk nekā 120 politiķus, tomēr pārsteigumus saistībā ar vadošajiem Latvijas politiķiem Panamas failos nav izdevies atrast, norāda Re:Baltica, kas ar žurnāla Ir starpniecību ceturtdien publicējis īsu kopsavilkumu par dokumentos atklāto.

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Kad ārā ir tik karsti cik Meksikā, ir jāēd tako, un Linda no ”Gatavo 3” ir sagatavojusi tam recepti. Šis ēdiens būs lielisks ne tikai paša vēderam, bet arī atsvaidzinās tavu cienasta piedāvājumu viesiem ballītē.

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Ik nedēļu Tele2 ”Gudrajā mājā” viesojas kāda savā profesijā panākumus guvusi persona. Šoreiz meža biezoknī Gustavu Terzenu apciemoja interjera dizainere, ”Amerikas Arhitektūras balvas 2017″ ieguvēja Santa Meikulāne. Dizainere uzskata, ka tehnoloģijas palīdz ērtāk apieties ar dažādām lietām, tāpēc labprāt apskatīja ”Gudro māju”, lai redzētu, ko no piedāvātajām funkcijām vēlētos iegādāties savai mājvietai.

Lasi vēl