Saeimas komisija noraida JKP priekšlikumu Covid-19 izplatības laikā aizliegt azartspēļu zāles

5 komentāri
Saeimas komisija noraida JKP priekšlikumu Covid-19 izplatības laikā aizliegt azartspēļu zāles
JĀNIS SALIŅŠ/F64

Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas vairākums šodien noraidīja Jaunās konservatīvās partijas (JKP) priekšlikumu Covid-19 izplatīšanās laikā aizliegt azartspēļu zāļu darbību.

Saeimas deputāti Gatis Eglītis (JK), Krišjānis Feldmans (JK) un Janīna Kursīte (KPV LV) iesniedza priekšlikumu grozījumiem Covid-19 infekcijas izplatības pārvaldības likumā, lai slēgtu azartspēļu zāles Latvijā laikā, līdz kumulatīvais Covid-19 gadījumu skaits uz 100 000 iedzīvotājiem samazinās zem 16, vienlaikus nosakot Izložu un azartspēļu inspekcijas atbildību likuma izpildes nodrošināšanā.

Lasi vēl: Valdība pagarina attālinātās mācības 7.-12. klasēm līdz 15. novembrim

Saeimas Juridiskajā birojā skaidroja, ka izšķiršanās par šo priekšlikumu būtu politisks jautājums. Vienlaikus Saeimas juriste atzina, ka patlaban būtu grūti pateikt, vai tas neradīs zaudējumus komersantiem un atkal nebūs vēršanās Satversmes tiesā.

Azartspēļu nozares pārstāvis aicināja priekšlikumu neatbalstīt, akcentējot, ka valdība jau ir apstiprinājusi principus, saskaņā ar kuriem tiktu ieviesti papildu ierobežojumi.

Deputāts Ivans Klementjevs (S) interesējās, vai ierobežojuma ieviešana bez izsludinātas ārkārtējas situācijas nozīmētu, ka uzņēmumi nevarēs saņemt pabalstus.

“Pabalstus risināsim atsevišķi,” teica komisijas vadītājs Juris Rancāns.

Deputāte Vita Anda Tērauda (AP) uzsvēra, ka nedrīkstētu “izraut” tikai vienu elementu no izklaides industrijas.

Minēto priekšlikumu komisijas deputātu vairākums neatbalstīja.