Saeima akceptē līgumu par Latvijas pievienošanos OECD

0 Komentāru
Saeima akceptē līgumu par Latvijas pievienošanos OECD
LETA

Saeima šodien galīgajā lasījumā akceptēja līgumu par Latvijas pievienošanos Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijai (OECD).

Par līguma akceptēšanu nobalsoja 68 deputāti, neviens no klātesošajiem parlamentāriešiem nebalsoja citādi. Vēl 11 dažādu frakciju pārstāvji balsojumā nepiedalījās.

OECD: kam tieši Latvija pievienojas un cik tas izmaksās?

OECD ierasti tiek dēvēta par bagāto valstu klubu, taču pašas organizācijas pārstāvji uzskata, ka tas ir nepamatoti. Un zināmā mērā tam var piekrist, jo ne visas no pašreizējām 34 dalībvalstīm pieskaitāmas turīgākajām pasaulē. OECD visplašāk pārstāvēta ir Eiropa, kur arī radās organizācijas iedīgļi pēc Otrā pasaules kara. Ar ASV un Kanādas līdzdalību organizācija tika dibināta 1961. gadā, un tās mērķis bija kopīgiem spēkiem veicināt ekonomiku un uzlabot dzīves līmeni.

Lai kļūtu par daļu no OECD, tiek vērtēta valsts atbilstība standartiem visdažādākajās jomās, kā arī tiek sniegti ieteikumi, kas būtu jāmaina, piemēram, likumos.

Lai gan Baltijas valstis ceļu uz OECD sāka kopā 1996. gadā ar kopīgas deklarācijas iesniegšanu, Igaunijai savu gatavību izdevās pierādīt visātrāk, savukārt Lietuva savas cerības saista ar 2018. gadu.

0 Komentāru