“Rīgas mežu” padomes priekšsēdētāja amatā ievēlēts Toms Auškāps

3 komentāri
“Rīgas mežu” padomes priekšsēdētāja amatā ievēlēts Toms Auškāps
ZANE BITERE, LETA

Pašvaldības kapitālsabiedrības SIA “Rīgas meži” padomes pirmajā sēdē par padomes priekšsēdētāju tika ievēlēts Toms Auškāps, aģentūru LETA informēja Rīgas domē.

Par Auškāpa vietnieku kļuvis Aigars Ģērmanis.

“Pirmajā padomes sēdē mēs tikām iepazīstināti ar šā brīža vadības sāktajām pārmaiņām, kuras tiek īstenotas atbilstoši ilgtspējīgai attīstībai un sabiedrības interesēm,” komentēja Auškāps.

Pēc viņa paustā, iestrādes labas korporatīvās pārvaldības, risku vadības un audita jomās, kā arī izstrādātie grozījumi “Mežu apsaimniekošanas plānā”, vides izglītības programmas “Zaļā klase” attīstības koncepcijā un citas lietas liecina par tālredzīgu un profesionālu vadības darbu.

Tāpat padome vienojās par tuvākajos divos mēnešos veicamajiem darbiem, kā prioritāti izvirzot atbilstošāko kandidātu atlasi “Rīgas mežu” valdei, kā arī vidēja termiņa darbības stratēģijas aktualizēšanu.

Jau ziņots, ka šomēnes darbu sākusi “Rīgas mežu” jaunā padome, aģentūru LETA informēja Rīgas domes Komunikācijas pārvalde.

Padomes locekļa amatā ar kompetenci bioekonomikas un zemes resursu ilgtspējīgas pārvaldības jomā ievēlēts Auškāps, kurš Rīgas Ekonomikas augstskolā un Latvijas Universitātē ieguvis maģistra grādu uzņēmējdarbības vadībā un vadībzinātnē, kā arī ir AS “Balticovo” valdes loceklis.

Padomes locekļa amatā ar kompetenci finanšu jautājumu un audita jomā, risku vadības un iekšējās kontroles sistēmas jomā ievēlēts Viktors Troicins, kurš Rīgas Aviācijas universitātē ieguvis bakalaura grādu ekonomikā un Rīgas Ekonomikas augstskolā – maģistra grādu uzņēmējdarbības vadībā.

Troicins bijis SIA “Maxima Latvija” valdes loceklis, un patlaban ir “Tonybet” valdes priekšsēdētāja vietnieks.

Padomes locekļa amatā ar kompetenci stratēģiju izstrādes un ieviešanas jomā un korporatīvas pārvaldības un pārmaiņu vadības jomā ievēlēts Ģērmanis, kurš Latvijas Universitātē ieguvis maģistra grādu vadībzinātnē, kā arī ir AS “Augstsprieguma tīkls” padomes loceklis.

Viens no prioritārajiem jaunievēlētās padomes uzdevumiem būs “Rīgas mežu” valdes locekļu nominēšanas procesa organizēšana atbilstoši korporatīvās pārvaldības labās prakses principiem, lai atklātas un godīgas procedūras rezultātā atlasītu profesionālus un kompetentus valdes locekļus.

Padomes svarīgākie uzdevumi ir stiprināt uzņēmuma kontroles sistēmu, aktualizēt vidēja termiņa stratēģiju un konkursa kārtībā atrast labākos kandidātus “Rīgas mežu” valdei.

Rīgas domes Mājokļu un vides komiteja definējusi jaunu “Rīgas mežu” stratēģisko mērķi. Tas paredz ilgtspējīgi apsaimniekot pašvaldības īpašumā esošās dabas teritorijas, lai panāktu bioloģiskās daudzveidības saglabāšanu un pieaugumu, oglekļa piesaisti un uzkrāšanu, ekonomiskās un sociālās vērtības pieaugumu, kā arī nodrošināt pašvaldības dārzu, parku, skvēru un citu pilsētvides objektu apsaimniekošanu, lai vairotu to pieejamību, dabas un kultūrvēsturiskās vērtības un iedzīvotāju labbūtību.

3 komentāri