Komentāri

Popularizēt Rīgu kā pirmo pilsētu, kur rotāta Ziemassvētku eglīte, vēl aizvien ir dzīva. To apliecinot novembra beigās Rīgas dāvinātās egles uzmirdzēšana Briselē un pirms nedēļas atklātais Rīgas Ziemassvētku tirdziņš Maskavā, ir pārliecināti Rīgas Tūrisma attīstības biroja pārstāvji. Tikmēr reklāmas eksperti uzskata, ka šo tēlu Rīga varētu izmantot labāk un plašāk.

Atgādinām, ka pirms pieciem gadiem Rīga sevi plašākai pasaulei pieteica kā Ziemassvētku eglītes dzimšanas vietu. Leģendas autentiskumu toreiz apšaubīja igauņi, tomēr Vācijā arhīvā esot atrodami ieraksti, kas apliecinot šī stāsta patiesumu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Vita Jermoloviča, Rīgas Tūrisma attīstības biroja vadītāja:

Protams, ka Rīga ir un vienmēr būs pirmās rotātās Ziemassvētku eglītes pilsēta, un to mēs neesam aizmirsuši. Daži strīdas un apgalvo, ka tā varbūt bija cita pilsēta Vācijā vai kur citur, bet tas nekas – mēs to esam pirmie pateikuši pasaulei.

Idejas autori uzskata, ka leģenda ir sevi attaisnojusi, turklāt to turpinot arī festivāls Egļu ceļš. Tomēr reklāmas speciālisti norāda, ka leģenda par Ziemassvētku eglītes dzimšanas vietu ir bijis labs atspēriena punkts, bet pašlaik pietrūkst ambīciju, lai ar šo ideju aizlēktu tālāk pasaulē.

Andris Rubīns, reklāmas aģentūras DDB Latvia izpilddirektors:

Problēma, kas ir ar šo leģendu, ka viņa pati par sevi ilgtermiņā vairs nav interesanta – mēs to vienreiz esam pateikuši, vienreiz pasaule, cerams, to ir sadzirdējusi, bet nākamgad mums vajag kaut ko jaunu.

Lai leģenda par eglītes piedzimšanu Latvijas galvaspilsētā saglabātu intrigu un kalpotu par tūristu pievilināšanas ēsmu – nepieciešams kas unikāls, kas saistībā ar egles tēmu būtu apskatāms tikai Latvijā, uzskata reklāmas guru. Savulaik reklāmas speciālisti piedāvājuši ideju Zaķusalas torni padarīt par augstāko egli Eiropā.

Ja Rīgā būtu apskatāmi unikāli ieraksti arhīvā vai būtu saglabājušies vēsturiski rotājumi, tas nenoliedzami, šo leģendu padarītu daudz veiksmīgāku, norāda Latvijas tūrisma aģentu un operatoru asociācijas valdes locekle Ieva Keiša. Tomēr Ziemassvētku laikā tūristi Latvijas galvaspilsētā labprātāk apskata tirdziņus, apmeklē pasākumus un Rīga tiek izvēlēta arī Jaunā gada sagaidīšanai. Tūrisma nozares speciālisti lēš, ka saistībā ar kraso krievu tūristu kritumu gada nogalē tūristu būs mazāk, bet gadu miju Latvijā varētu sagaidīt tūristi no Ukrainas, Baltkrievijas, Beļģijas, Francijas un Skandināvijas.

Skaties video!

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl