1 komentārs
Rīgas domes mēģinājumi iejaukties veikalu-kafejnīcu darbības regulēšanā ir nelikumīgi, paziņo tirgotāji
Foto: LETA

Rīgas domes mēģinājumi iejaukties tā dēvēto veikalu-kafejnīcu darbības ierobežošanā, lai regulētu alkohola tirdzniecību pēc plkst. 22, ir nelikumīgi, norāda Latvijas Tirgotāju asociācijas padomnieks Austris Kalniņš.

Viņš skaidro, ka no 2013. gada 1. augusta ir spēkā grozījumi Alkoholisko dzērienu aprites likumā, ar kuriem aizliegta alkohola tirdzniecība vienlaicīgi promnešanai un patērēšanai uz vietas nakts stundās no plkst. 22 līdz 8.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Šīm tirdzniecības vietām bija jāpārreģistrējas Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Akcīzes pārvaldē, ja tās vēlējās turpināt darbu nakts stundās kā kafejnīcas, vai pāriet uz darbu tikai dienā no plkst. 8 līdz 22. Ja veikals-kafejnīca iepriekš bija deklarējis darba laiku no plkst. 8 līdz 22, tad tam nebija jāpārreģistrējas.

“Tā kā visa alkohola tirdzniecības atļauju sistēma ir koncentrēta valsts rokās – VID Akcīzes pārvaldē -, bet pašvaldības regulē tikai izbraukuma tirdzniecību masu pasākumos un alus novietnēs, tad nav saprotamas Rīgas domes aktivitātes veikalu-kafejnīcu regulēšanā,” atzīmē Kalniņš.

Kā ziņots, 27. janvārī Rīgas domes deputāti apstiprināja domes saistošo noteikumu projektu par alkoholisko dzērienu mazumtirdzniecības laika un vietas ierobežojumiem publiskās vietās, kas paredzēti, lai regulētu alkohola tirdzniecību pēc plkst.22 tā dēvētajos veikalos-kafejnīcās.

Noteikumi paredz, ka alkoholisko dzērienu mazumtirdzniecība Rīgā tiks aizliegta no plkst. 22 līdz plkst. 8 izlejamā veidā patērēšanai uz vietas tirdzniecības zālē, kurai nav nodrošināta atsevišķa ieeja un kas nav konstruktīvi atdalīta no telpas, kur iespējams iegādāties alkoholiskos dzērienus promnešanai.

Par konstruktīvi atdalītu telpu šo noteikumu izpratnē ir uzskatāma telpa, kas kā tāda fiksēta kadastrālajā uzmērīšanas lietā un kurai būvniecību regulējošos normatīvajos aktos noteiktajā kārtībā piešķirta viena noteikta funkcija jeb lietošanas veids.

Paredzēts, ka noteikumi stāsies spēkā 2016. gada 1. janvārī.

TOP komentāri

 • temida.lv
  0 0 0

  temida.lv

  A.god. Latvijas Tirgotāju asociācijas padomnieks Austris Kalniņš aizmirsa piebilst, ka KAFEJNĪCĀ ir jābūt ATSEVIŠČĀM personāla un apmeklētāju TUALETĒM.
  Šādu simbiozveidīgo veikalu-kafejnīcu telpu aprīkojumu nav nevienā...
  EIRO TEMĪDA ZJPB

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl