Komentāri

Līdz ar būvniecības likumdošanas izmaiņām mainīti noteikumi āra kafejnīcu darbībai galvaspilsētā. Tostarp precīzāk definēts, kādas konstrukcijas drīkst un kādas nedrīkst celt. Sarežģītāks kļuvis arī saskaņošanas process. Uzņēmēju vēlmi atvērt vasaras terases tas gan nav mazinājis.

Jaunais regulējums izriet no rudenī Saeimā pieņemtajām izmaiņām būvniecības likumā, kas nu kļuvis sasitošs arī kafejnīcām, kuru konstrukcijas ir lielākas par āra galdiņiem ar saulessargiem. Sarežģītākām un masīvākām konstrukcijām nu jāsagatavo daudz nopietnāka dokumentācija.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Tomēr arī vieglāku konstrukciju izbūve turpmāk tiks vērtēta daudz stingrāk.

Vēl viens būtisks aspekts, kam, lemjot par atļaujas piešķiršanu, Rīgas būvvalde pievērsīs īpašu uzmanību, ir tas, vai kafejnīca neaizsedz skatu uz arhitektūras pieminekļiem un nebojā pilsētas vizuālo tēlu.

Jāpiebilst, ka āra kafejnīcu sezona sākās 1. aprīlī un Rīgas būvvalde līdz šim saņēmusi 230 iesniegumus par āra terašu izveidošanu. Vairāk nekā puse no tiem jau saskaņoti.  Pērn tika saskaņotas kopumā 500 āra kafejnīcu.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl