Rīgā atsākusies mājokļu būve, cenas kāpj

Komentāri
Rīgā atsākusies mājokļu būve, cenas kāpj
Foto: LETA

Pēdējos gados Rīgā atplaukusi jaunu dzīvojamo ēku būve, un to lielā mērā ietekmējis maksātspējīgu ārvalstu pircēju pieprasījums. Pakāpeniski atdzīvojusies arī uz vietējiem pircējiem orientētu dzīvojamo māju būvniecība, tomēr pieaugums ekonomiskās klases dzīvokļu segmentā nav pietiekams, tā trešdien ziņo laikraksts ”Diena”.

Šā brīža tendence ir pakāpenisks jauno projektu cenu pieaugums. Rīgas centra jauno dzīvokļu un pilnībā renovēto ēku kvadrātmetra vidējā cena gada pirmajā ceturksnī, salīdzinot ar pērnā gada attiecīgo periodu, augusi par 10,4%, savukārt Rīgas mikrorajonos jauno dzīvokļu vidējā cena šādā pašā laika griezumā palielinājusies par 6,6%.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Pašlaik daudzdzīvokļu ēku būvniecība pamatā orientēta uz turīgiem un ļoti turīgiem pircējiem, taču ievērojami mazāka aktivitāte vērojama ekonomisko un vidēja līmeņa mājokļu būvniecībā, ziņo laikraksts.

Nekustamā īpašuma kompāniju ”Ektornet” un ”Latio” novērojumi liecina, ka līdz šim aktīvāks bijis ārzemnieku veidotais pieprasījums, kuri, vēloties iegūt termiņuzturēšanās atļaujas, visbiežāk izvēlējušies dzīvokļus jaunās vai rekonstruētās ēkās Rīgas centrā un tā tuvumā. Nerezidenti galvenokārt iegādājas dzīvokļus, kuru cena sasniedz 150 000-180 000 eiro, liecina Latio apkopotā informācija.

Savukārt Latvijas iedzīvotāji pārsvarā ir gatavi iegādāties dzīvokļus par cenu līdz 100 000 eiro, liecina Latio novērojumi. Pēdējā laikā palielinājies arī vietējo pircēju pieprasījums pēc jauniem dzīvokļiem mikrorajonos, tomēr joprojām daudzi iedzīvotāji jaunus dzīvokļus nevar atļauties.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl