Komentāri

Rīgā ierobežos iespēju iegādāties alkoholu nakts stundās. Pašvaldība vēlas aizliegt tirgot alkoholu tā dēvētajos veikalos-kafejnīcās, kuru Rīgā ir ap simts. Šādu lēmumu dome pieņēmusi pēc neskaitāmām iedzīvotāju sūdzībām.

”Ja nedrīkst, bet ļoti gribas, tad drīkst” –  aptuveni tā šobrīd darbojās alkohola tirdzniecības aizliegums nakts stundās no 22:00 līdz 8:00 rītā. Ja veikaliņš aprīkots ar sēdvietām, tur tirgo alkoholu, tādu veikalu netrūkst.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Uzņēmēji atraduši robu likumos un reģistrē mazās bodītes kā kafejnīcas. Šāda prakse izvērsta vairākās mazumtirdzniecības vietās, kas strādā pēc desmitiem vakarā – jo likums neliedz alkoholiskos dzērienus tirgot izlejamā veidā, patērēšanai uz vietas. Tomēr bieži vien iegādātie dzērieni tiek ielieti plastikāta glāzēs un nesti līdzi.

LNT aptaujātie iedzīvotāji domā, ka šāda tirdzniecība nav vēlama.

Pašvaldība esot saņēmusi iedzīvotāju sūdzības par trokšņošanu, nekārtībām un naktsmiera traucēšanu šādu tirgotavu tuvumā, tāpēc dome šodien nolēma liegt iespēju – tirgot alkoholiskos dzērienus patērēšanai uz vietas tirdzniecības vietā.

”Likumdevējs ar vienu roku izstrādājot likumu par alkohola apriti un aizliedzot tirgot alkoholu ar otru roku ļoti veiksmīgi pats ir iestrādājis normu kā apiet šo likumu – veikals reģistrējies kā kafejnīca, dzērājs atnāk pēc pudeles, pārdevējs to atver un viņš aiziet un izdzer to ar pudeles brāļiem kāpņutelpā,” norāda RD Drošības un kārtības komitejas priekšsēdētājs Dainis Turlais.

Pašvaldība uzsver, ka tā nav vēršanās pret nakts veikaliem vai kafejnīcām, taču tām jābūt pienācīgi iekārtotām un nepietiks vien ar leti un dažiem plastikāta galdiņiem.

Rīgā ir aptuveni 2 tūkstoši tirdzniecību vietu, kur nakts stundās atļauts tirgot alkoholiskos dzērienus. Pērn iedzīvotāji sūdzējušies par aptuveni simts vietām, kurās alkohols tiek tirgots izlejamā veidā zem kafejnīcu izkārtnes.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl