Rīgā aizliedz tirgot alkoholu naktīs patērēšanai uz vietas

0 Komentāru
Rīgā aizliedz tirgot alkoholu naktīs patērēšanai uz vietas
FOTO: Flickr

Rīgā ierobežos iespēju iegādāties alkoholu nakts stundās. Pašvaldība vēlas aizliegt tirgot alkoholu tā dēvētajos veikalos-kafejnīcās, kuru Rīgā ir ap simts. Šādu lēmumu dome pieņēmusi pēc neskaitāmām iedzīvotāju sūdzībām.

”Ja nedrīkst, bet ļoti gribas, tad drīkst” –  aptuveni tā šobrīd darbojās alkohola tirdzniecības aizliegums nakts stundās no 22:00 līdz 8:00 rītā. Ja veikaliņš aprīkots ar sēdvietām, tur tirgo alkoholu, tādu veikalu netrūkst.

Uzņēmēji atraduši robu likumos un reģistrē mazās bodītes kā kafejnīcas. Šāda prakse izvērsta vairākās mazumtirdzniecības vietās, kas strādā pēc desmitiem vakarā – jo likums neliedz alkoholiskos dzērienus tirgot izlejamā veidā, patērēšanai uz vietas. Tomēr bieži vien iegādātie dzērieni tiek ielieti plastikāta glāzēs un nesti līdzi.

LNT aptaujātie iedzīvotāji domā, ka šāda tirdzniecība nav vēlama.

Pašvaldība esot saņēmusi iedzīvotāju sūdzības par trokšņošanu, nekārtībām un naktsmiera traucēšanu šādu tirgotavu tuvumā, tāpēc dome šodien nolēma liegt iespēju – tirgot alkoholiskos dzērienus patērēšanai uz vietas tirdzniecības vietā.

”Likumdevējs ar vienu roku izstrādājot likumu par alkohola apriti un aizliedzot tirgot alkoholu ar otru roku ļoti veiksmīgi pats ir iestrādājis normu kā apiet šo likumu – veikals reģistrējies kā kafejnīca, dzērājs atnāk pēc pudeles, pārdevējs to atver un viņš aiziet un izdzer to ar pudeles brāļiem kāpņutelpā,” norāda RD Drošības un kārtības komitejas priekšsēdētājs Dainis Turlais.

Pašvaldība uzsver, ka tā nav vēršanās pret nakts veikaliem vai kafejnīcām, taču tām jābūt pienācīgi iekārtotām un nepietiks vien ar leti un dažiem plastikāta galdiņiem.

Rīgā ir aptuveni 2 tūkstoši tirdzniecību vietu, kur nakts stundās atļauts tirgot alkoholiskos dzērienus. Pērn iedzīvotāji sūdzējušies par aptuveni simts vietām, kurās alkohols tiek tirgots izlejamā veidā zem kafejnīcu izkārtnes.

0 Komentāru