1 komentārs

Ņemot vērā daudzās neskaidrības un pēdējā brīža lēmumus, šorīt raidījumā “900 sekundes” finanšu ministrei Danai Reizniecei-Ozolai tika vēlreiz jautāts: kādi ir galējie lēmumi un kādas izmaiņas uzņēmēji un iedzīvotāji var gaidīt nodokļos no 1. janvāra.

D. Reizniece-Ozola vēlreiz pauda, – minimālās sociālās iemaksas tiks atceltas, un tā vietā tiks piedāvāts apgrozījuma nodoklis 15% apjomā. “Līdz janvāra beigām mikrouzņēmumiem ir iespēja pieņemt lēmumu, vai pārreģistrēties vai palikt esošā režīmā,” sacīja ministre.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

“Par nodokļu politiku kopumā – līdz aprīlim tiks izstrādāta vidējā termiņa nodokļu stratēģija, diskusijas būs spraigas. Mērķis ir samazināt nevienlīdzību – lielai daļai iedzīvotāju ir ļoti mazi ienākumi. Jāatrod risinājums, kā mazo algu saņēmējiem varētu piedāvāt mazāku nodokļu slogu. Arī uzņēmējdarbība tiek traumēta ar to, ka ir salīdzinoši augsti darbaspēka nodokļi. Tāpat jālemj, vai darbaspēka nodokļos vajadzīga progresivitāte, otra lielā ideja – vai Latvijā jāievieš 0% reinvestētās peļņas nodokļa likme, kas ir Igaunijas modelis. Ja šāds modelis tiks ieviests, no kādām citām atlaidēm gan būtu jāatsakās,” īsumā nākamā gada plānus ieskicēja Reizniece-Ozola.

Vaicāta par to, kādēļ izmaiņas mikrouzņēmuma nodoklī un minimālajā sociālajā iemeslā tika pieņemtas pēdējā brīdī, ministre pauda, ka “jāsaprot, ka šobrīd ir divas izvēles – nedarīt neko, bet tad daudziem uzņēmumiem būs jābeidz darbība un jāatlaiž darbinieki, vai arī otra iespēja – pieņemt nepopulāru lēmumu pēdējā brīdī, tiek piedāvāts risinājums”.

Tāpat viņa pauda, ka izmaiņas mikrouzņēmuma nodokļa regulējumā nav saistīts ar budžetu – tas ir pieņemts un sabalansēts. “Šis ir iepriekšējā gada kļūdu labojums, jo pērn tika ieviests solidaritātes nodoklis un tika lemts par minimālajām sociālajām iemaksām. Īpaši rudenī runājot ar uzņēmējiem, tika secināts, ka šis risinājums nav labs,” pauda Reizniece-Ozola.

Video!

TOP komentāri

  • SO.
    0 0 0

    SO.

    Ātri kundzīte iemācījusies runāt iespēlētu tekstu un neatbildēt uz nepatīkamiem jautājumiem, kad beidzot beigs plēst 9 ādas no nodokļu maksātājiem un ķersies klāt nemaksātājiem. Uznēmumos brāķdariem atvelk no algas labākajā gadījumā.Valstī korupcija ap 30%, varbūt ministriem algas pazemināt par 30%...

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Kad ārā ir tik karsti cik Meksikā, ir jāēd tako, un Linda no ”Gatavo 3” ir sagatavojusi tam recepti. Šis ēdiens būs lielisks ne tikai paša vēderam, bet arī atsvaidzinās tavu cienasta piedāvājumu viesiem ballītē.

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Ik nedēļu Tele2 ”Gudrajā mājā” viesojas kāda savā profesijā panākumus guvusi persona. Šoreiz meža biezoknī Gustavu Terzenu apciemoja interjera dizainere, ”Amerikas Arhitektūras balvas 2017″ ieguvēja Santa Meikulāne. Dizainere uzskata, ka tehnoloģijas palīdz ērtāk apieties ar dažādām lietām, tāpēc labprāt apskatīja ”Gudro māju”, lai redzētu, ko no piedāvātajām funkcijām vēlētos iegādāties savai mājvietai.

Lasi vēl