Reiz plaukstošās VEF Radiotehnikas ēku pārdos un nojauks

Pievienot komentāru
Reiz plaukstošās VEF Radiotehnikas ēku pārdos un nojauks
Foto: LETA

VEF Radiotehnikas RRR ēkas Imantā pārdos, un jaunie īpašnieki tās nojauks – tā kļuvis zināms šodien pēc tam, kad pašvaldība apsekoja uzņēmuma ēkas teritoriju Imantā, kur pirms pāris nedēļām bija izcēlies ugunsgrēks, kuru dzēsa vairākas dienas.

Tagad minētajā ēkā ir izveidojusies izgāztuve, jo iepriekšējais īpašnieks, kas šeit bija saņēmis atļauju veidot atkritumu šķirošanas punktu, ir bankrotējis.

Tas, kuri būs jaunie ēkas īpašnieki, pagaidām vēl netiek atklāts.

Dome nolēmusi ķerties pie šā ēku kompleksa apkārtnes sakārtošanas pēc tam, kad augusta sākumā šajā teritorijā bija izcēlies ugunsgrēks, kas tika dzēsts vairākas dienas. Pēc teritorijas apsekošanas tiks izlemts, vai vairākas tajā esošās būves tiks iekļautas graustu sarakstā. Jautājums par palielinātas īpašuma nodokļu likmes piemērošanu Radiotehnikas ēkai tiks spriests nākamajā domes sēdē.

Atkritumu izvešana no šīs teritorijas jau pamazām esot sākta, taču novērojumi liecina, ka tiek pievesti arvien jauni atkritumi.

Skaties foto!

Uzņēmuma Radiotehnika pirmsākumi meklējami 1926. gadā, kad tika dibināta akciju sabiedrība Ābrama Leibovica foto radio centrāle. Padomju okupācijas laikā uzņēmuma dibinātāju Ābramu Leibovicu izsūtīja uz Sibīriju, kur viņš nomira. Savukārt pašu uzņēmumu nacionalizēja. Mūsdienās Radiotehnikas pēctece ir kompānija VEF Radiotehnika RRR, kas vēl aizvien ražo dažādas akustiskās sistēmas un mājas kinozāles. Tomēr tās izmēri ir sarukuši, un daudzas ēkas, kur agrāk bija rūpnīca, tagad kļuvušas pamestas.