Ražotājs skaidro, kādēļ Anglijas poļu veikaliņos Latvijā ražoti produkti ir lētāki nekā pašu mājās

6 komentāri
Ražotājs skaidro, kādēļ Anglijas poļu veikaliņos Latvijā ražoti produkti ir lētāki nekā pašu mājās

Anglijā dzīvojošie latvieši pamanījuši kādu interesantu atšķirību cenās, par kādām Latvijā ražotie produkti tiek tirgoti Lielbritānijā un Latvijā. Pārsteidzoši Anglijas latviešiem šķiet tas, ka Lielbritānijā, piemēram, Laimas konfektes ir būtiski lētākas nekā Latvijā. Portāls Skaties.lv sazinājās ar ražotāju, lai noskaidrotu, kādēļ tā.

“Šodien nopirku Prozit konfekšu 180 gramu kasti un biju šokā, cik šeit, Anglijā, Latvijas produkcija ir lēta, kamēr Latvijā tik ”skrūvē” cenas uz augšu. Ziemassvētku Prozit iepakojums bez atlaidēm maksā aptuveni 2,60 eiro. Zināju uzreiz, ka Latvijā tik lēti Prozit nekad nav bijis!” raksta lasītājs. Viņam ir taisnība, jo Latvijā tieši tāds pats Prozit konfekšu iepakojums maksā 5,29 eiro, bet ar atlaidi – 4,49 eiro.

Tikmēr pats konfekšu ražotājs Laima pauž, ka šādas cenu atšķirības svarīgāko iemeslu min atšķirīgo nodokļu politiku abās valstīs, kā arī to, ka Lielbritānijā ir lielāka konkurences cīņa starp tirgotājiem, īpaši poļu un lietuviešu bodītēs.

A/s Laima pārstāve, Dana Erciņa-Užāne:

Cenu atšķirībai ir vairāki ekonomiski iemesli. Pirmkārt, PVN likme pārtikai Lielbritānijā ir 0%, savukārt Latvijā – 21%. Tas ir galvenais iemesls, kādēļ mūsu produkcija Lielbritānijā ir par piektdaļu lētāka nekā Latvijā.

Otrkārt, konkurence Lielbritānijas tirgū ir daudz sīvāka nekā Latvijā vai Baltijā. Pat tirgojot mūsu produkciju nelielajos etniskajos (poļu, krievu) veikaliņos, mums jākonkurē ar būtiski lētākiem poļu, krievu un arī vietējiem ražojumiem.

Un, treškārt, produktu cenu ietekmē tirgus lielums – jo lielāks tirgus, jo produktu ražošana izmaksā lētāk. Lielbritānijas tirgus ir nesalīdzināmi lielāks par Latvijas.

“Ja mūsu produkti būtu pieejami kādā no Lielbritānijas lielveikalu ķēdēm, tie, visticamāk, būtu būtiski dārgāki dēļ dažādajām maksām par produktu izvietojumu, pārdošanu un reklamēšanu,” tā pauž ražotāja Laima pārstāve.

Foto – Prozit konfekšu cenu atšķirības Anglijā un Latvijā:

 

Foto – Latviešu preces citā Anglijas pilsētiņā Mensfīldā:

6 komentāri