Ražošanā radītās ietekmes uz vidi samazināšanai Limbažu novada Lādezera apkārtnē iestāda 1000 egles

1 komentārs
Ražošanā radītās ietekmes uz vidi samazināšanai Limbažu novada Lādezera apkārtnē iestāda 1000 egles
PUBLICITĀTES FOTO

Latvijas lielākā alus darītava un bezalkoholisko dzērienu ražošanas uzņēmums “Cēsu alus” iestādījis 1000 koku jaunaudzi Latvijā lielākā pilna cikla meža apsaimniekošanas uzņēmumam “PATA” piederošos mežos Limbažu novada Lādezera apkārtnē, tādējādi plānojot kompensēt gada laikā izmantoto papīra daudzumu stikla pudeļu etiķetēm, informēja kompānijā.

Iecerēts, ka egļu jaunaudze atlīdzinās viena gada laikā saražoto uzņēmuma alus zīmola “Cēsu Premium” stikla pudeļu etiķetēm izmantoto papīra daudzumu. Uzņēmums apstādījumu un apzaļumošanas tradīciju plāno realizēt katru gadu.

Uzņēmuma ”Cēsu alus” valdes priekšsēdētāja Eva Sietiņsone

“Mēs kompensējam gada laikā ”Cēsu Premium” alus etiķetēm izmantoto papīra apjomu, kopā ar Cēsu alus komandu, iestādot 1000 jaunus kokus. Mēs vēlamies to iedibināt kā ikgadēju tradīciju. Alus un dzērienu ražošanas procesā tiek patērēti dabas resursi, un domājot par ilgtspējīgu uzņēmuma un procesu īstenošanu, mēs nepārtraukti rodam veidus, kā mazināt savas darbības ietekmi uz apkārtējo vidi.”

“Cēsu alus” arī informē, ka ražošanas procesā radītās ietekmes uz vidi samazināšanai uzņēmums izmanto iepakojumus, kas sastāv no 100% pārstrādājamiem materiāliem – stikla, kartona, alumīnija un plastmasas. Vienlaikus 50% no apgrozībā esošām stikla pudelēm tiek saņemtas atpakaļ, lai izmantotu atkārtoti, tādējādi ietaupot jaunu pudeļu izgatavošanai un stikla pārstrādei potenciāli veltītos resursus. Tāpat uzņēmums piedalās valsts depozīta sistēmas izveidē, kas tiks ieviesta 2022. gadā.

Līdz 2025. gadam “Cēsu alus” ražošanas procesā plāno sasniegt CO2 neitralitāti, kā arī par 20% samazināt birojā izmantojamā papīra patēriņu apjomu. Iecerēts sakopt mežus un stādīt jaunaudzes.

“Cēsu alus” kapitālā 99% pieder Somijas koncernam “Olvi”.

1 komentārs