PVN likmi varētu palielināt līdz 23%, lai salāpītu veselības nozares budžetu

38 komentāri
PVN likmi varētu palielināt līdz 23%, lai salāpītu veselības nozares budžetu

Veselības budžeta lāpīšanai pievienotās vērtības nodokļa (PVN) likme varētu tikt palielienāta līdz 23%, savukārt biznesam šā nodokļa celšana nav pieņemama, otrdien, 10. janvārī, raksta laikraksts “Dienas Bizness”.

Nodokļu eksperts, Veselības ministrijas valsts sekretārs Kārlis Ketners laikrakstam godīgi atzīst, – citas iespējas, kā vien celt PVN, neesot.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

“Jau vairākus gadus valsts pamatbudžets, no kā arī tiek finansēta veselības aprūpe, ir ar deficītu. Līdz ar to finansēt uz deficīta rēķina vienu no pamatfunkcijām nav loģiski. Lai sabalansētu pamatbudžetu, bez PVN celšanas iztikt nevaram. Esmu par divu procentpunktu palielinājumu, lai PVN pamatlikme būtu 23% apmērā,” vērtē K. Ketners.

Tajā pašā laikā viņš atzīst, ka ir arī otrs iespējamais variants, taču tas neesot īsti prātīgs. Proti, iekasēt no cilvēkiem fiksētu naudas summu kā veselības apdrošināšanas prēmiju. Veselības ministrijas pārstāvis retoriski jautā: “Kas ir labāk: uzlikt vairāk patērētājiem pie pirkšanas, vai darbiniekam/darba devējam – pie darbaspēka izmaksām? Jebkurā gadījumā veselība nekavējoties ir jāfinansē, taču otrais variants būtu papildus slogs ražotājiem un darbiniekiem, kuri valstī vēl palikuši. Turklāt arī tas būtu ar zināmu budžeta līdzfinansējumu, lai līdzsvarotu riskus.”

Ar galalēmumu klajā nāks Finanšu ministrija 1. aprīlī, prezentējot kopējo nodokļu politikas stratēģiju Latvijā.

TOP komentāri

 • Kaspars
  +17 +17 0

  Kaspars

  Nu tad rodas jautājums: Kā pie velna budžeta deficīta apstākļos, valstī tiek dalītas deputātu kvotas, deputātiem palielinātas algas, kas sastāda vēl vairākus tūkstošu gadā?? Ā... nuja banānu republika esam.
 • Wiwa
 • oma
  +16 +16 0

  oma

  Kur tad solījumi par nodokļu necelšanu!? Kāpēc "augšas" sakārto sev algas, prēmijas, atmaksā deputātiem degvielas patēriņus un t.t.? Varētu jau celt PVN arī 30%, ja mēs sēdētu vienā laivā.
  Dzīves dārdzība aug , bet paēdušais neēdušo nekad nesapratīs. Kas ar mūsu Latviju notiek? Kāpēc neviens neprotestē par miljonu tērēšanu 100 gades svinēšanai ,kuri būs tie svinētāji? Svētkus svinēšana būtu, ja valdošie domātu par tautas labklājibu.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl