Puse jauniešu Latvijā ir gatavi saņemt mazāk nekā minimālo algu

5 komentāri
Puse jauniešu Latvijā ir gatavi saņemt mazāk nekā minimālo algu
Foto: LETA

Puse jauniešu piekristu strādāt par atalgojumu, kas ir mazāks par minimālo algu, liecina portālā cvmarket.lv apkopotie darba meklētāju dati.

Vairāk nekā 50% darba meklētāju vecumā no 18 līdz 25 gadiem norādījuši vēlamo atalgojumu no 100 līdz 360 eiro, kas ir mazāk par valstī noteikto minimālo algu, kas kopš 2015. gada 1. janvāra ir 360 eiro.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Salīdzinājumā ar Igaunijas jauniešiem, kur tikai 14% būtu gatavi strādāt par šādu atalgojumu, Latvijā jauno darba meklētāju centieni darba tirgū konkurēt ar zemu atalgojumu skaidri norāda uz lielāku jauniešu pesimismu darba tirgū.

Tomēr, kā liecina speciālistu darba portāla cvmarket novērojums, mērķtiecīgam un pozitīvam jaunietim, vēl studējošam vai ar nelielu darba pieredzi, uzņēmumi ir gatavi maksāt arī 700 eiro atalgojumu pēc nodokļu nomaksas.

Uzņēmumi arvien lielāku uzmanību pievērš darbinieka personiskajām īpašībām un meklē atvērtus komandas cilvēkus, ar interesi pret veicamo darbu, ieinteresēti mācīties papildus un spējīgus pielāgoties. Savukārt kā nevēlamās īpašības norāda nevēlēšanos mācīties un strādāt.

Informācija iegūta Latvijas un Igaunijas portālos cvmarket.lv un cvkeskus.ee, apkopojot vairāk nekā 9500 darba meklētāju vecumā no 18 – 25 gadu norādīto vēlamo atalgojumu.

TOP komentāri

 • Ina
  0 0 0

  Ina

  Kamēr mūsu valstī būs cilvēki, kas ir ar mieru strādāt par minimālām naudiņām, tikmēr nav ko cerēt uz adekvātu atalgojumu. Nepazemosim sevi! Ja neviens neies strādāt par grašiem, tad darba devējs būs spiests celt algu.
 • lolita
  0 0 0

  lolita

  Par kadu, tad labklajibu, tad mes vel varam sava valsti runat? Pietiek jau ar to, ka lielveikalos loti daudzi strada ar augstako izglitibu. Vai tas ir normali? Nav jau ta, ka negrib stradat un meklet citu izeju, bet saskaitot cela izdevumus,iznak loti dargi braukat uz Rigu. Vel jatiek majas un uz darbu, bet mums satiksme ir zem katras kritikas. Ta, nu cilveki megina grozities ka ,kurs var.
 • valentina
  0 0 0

  valentina

  mūsu valsts iet purvā...lai aizbrauc uz latgali un paskatās tur nav nekāda darba un tāpēc piekrīt strādāt cik nu dot -tur ir bezizeja ...pilsētā vēl kaut ko miskastē atrod bet tur pat misenes tukšas (tāpēc nevajag teikt kad muļķi kad strādā par tik mazu atalgojumu)

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

TOP produkti, ko iesaka eksperti matu kopšanai augustā!

TOP produkti, ko iesaka eksperti matu kopšanai augustā!

Vasara šogad Latvijā nav bijusi tā svelmainākā, taču tas nenozīmē, ka Taviem matiem nav nepieciešama īpaša – vasaras sezonas – kopšana. Galvasrota jāpasargā gan no ultravioletā starojuma, gan vēja ietekmes. Aplūko ekspertu ieteikumus – kādus produktus labāk izmantot, lai sasniegtu vislabāko rezultātu!

Lasi vēl