Prudentia: airBaltic atrastais investors vēl nav zaudēts

Komentāri

Patlaban investori aviācijā nestāv rindā, un tos atrast nebūt nav tik vienkārši, tā intervijā raidījumā 900 Sekundes akcentēja Prudentia valdes priekšsēdētājs Kārlis Krastiņš.

Proti, patlaban airBaltic nebūt nav vienīgā lidsabiedrība, kas cenšas piesaistīt investoru – to meklē gan somu Finnair, gan poļu LOT. Tādēļ konkurence atrast investoru ir visai sīva, viņš pauda.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Taču airBaltic atrastais investors, neņemot vērā Latvijas vilcināšanos, tomēr pavisam neesot zaudēts, sacīja K. Krastiņš.

Latvijas iekšzemes kopproduktam (IKP) aviācija sniedz 3%, tādēļ uzņēmums airBaltic ir ļoti svarīgs Latvijai, akcentēja Prudentia vadītājs.

Jau vēstīts, ka valdība nolēmusi atteikties no sava konsultanta – uzņēmuma Prudentia – pakalpojumiem. Ministru kabinets sadarbību ar Prudentia sāka 2011. gadā un ir konsultējis valdību lidsabiedrības airBaltic pārdošanas jautājumā.

Skaties video:

Pārtraukt Prudentia uzticēto valsts interešu pārstāvēšanu sarunās par airBaltic investoru piesaisti rosināja satiksmes ministrs. Viņš uzskata, ka Prudentia pārkāpa konfidencialitātes nosacījumus, pagājušajā nedēļā vispirms medijos, nevis valdībai, paziņojot par piesaistīto finanšu investoru, darījuma detaļām un runājot valdības vārdā.

Pagājušā nedēļā valdības piesaistītā konsultanta Prudentia vadītājs Kārlis Krastiņš nakts melnumā izplatīja paziņojumu, ka ir izdevies piesaistīt airBaltic finanšu investoru no Vācijas, kas gatavs investēt 50 miljonus eiro. Esot parakstīts nodomu protokols. Bet valsts varētu ieguldīt ap 80 miljoniem eiro. Paziņojums saniknoja satiksmes ministru.

No Prudentia pakalpojumiem investoru piesaistes jomā atteiksies arī airBaltic vadība. Pēc četru gadu meklējumiem, Satiksmes ministrija bija cerējusi, ka rudenī varēs paziņot par stratēģisko investoru nacionālajai aviokompānijai, kas ar desmitiem miljonu eiro piepildītu valsts maciņu.
Tagad investora piesaistes process var ieilgt par vēl pusgadu, atzina valsts sekretārs. Šobrīd jauns konsultants netiks piesaistīts, un investoru meklēs ministrija un airBaltic vadība. Tikai tad, kad būs atrasti reāli investori, to atlasē un izvērtēšanā piesaistīs konsultantu vai starptautiski atzītu auditorkompāniju. Bet pa to laiku airBaltic vadībai jārod īstermiņa risinājumi, lai nodrošinātu lidsabiedrības darboties spēju un tā varētu izpildīt saistības, piemēram, saistībā ar jauno lidmašīnu iegādi.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl