Komentāri

Deputāti Latvijā apsver iespēju pieņemt jaunu likumu, kas paredz, ka bankām turpmāk būs jāuzrauga politiski nozīmīgas personas un cilvēkus, kas ar tām saistīti. Komercbanku asociācijas prezidents Mārtiņš Bičevskis pauž, – bankām tas radīs papildu izmaksas, līdz ar to tās var pieņemt lēmumu vispār neapkalpot šādas personas.

“Kurš maksās par politiski nozīmīgu personu uzraudzīšanu? Klienti! Bankām šajā gadījumā ir jāievieš monitoringa sistēmas, automātiski rīki – tas nozīmē papildu izmaksas. Tāpēc var būt situācijas, ka dažas bankas izvēlēsies politiski nozīmīgas personas vispār neapkalpot. Ja banka uzskatīs, ka klients ir politiski nozīmīgs, bankas ir tiesīgas neapkalpot šos cilvēkus, slēgt viņu kontus,” pauda Bičevskis.

Kā piemēru Bičevskis min Lielbritāniju, kur tagad norit debates par to, vai vairāk nekā 100 tūkstošiem cilvēkiem neslēgs ciet banku kontus.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Atgādināsim, ka šonedēļ Saeima galīgajā lasījumā skatīs grozījumus Nelegāli iegūtu līdzekļu legalizācijas novēršanas likumā, kas paredz, ka bankām turpmāk būs pastiprināti jāuzmana arī to klientu konti, kuri saistīti ar politiski ietekmīgām personām. Tie būs ne vien Saeimas deputātu un ministru, bet arī augstāko ierēdņu, tiesnešu un daudzu citu amatpersonu radi un draugi.

Video!

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl