Policija ierosinājusi kriminālprocesu par iespējamu “Rīgas piena kombināta” apzinātu notekūdeņu piesārņošanu

0 Komentāru
Policija ierosinājusi kriminālprocesu par iespējamu “Rīgas piena kombināta” apzinātu notekūdeņu piesārņošanu
PUBLICITĀTES FOTO

Valsts policija (VP) ir ierosinājusi kriminālprocess par iespējamo AS “Rīgas piena kombināts” apzinātu notekūdeņu piesārņošanu, atzina VP.

Kriminālprocess sākts pēc Krimināllikuma 102. panta otrās daļas un Krimināllikuma 218. panta otrās daļas.

Kriminālprocess uzsākts par zemes, mežu vai iekšējo ūdeņu piesārņošanu ar bīstamām vai citām kaitīgām vielām, materiāliem vai atkritumiem, piegružošanu vai citādu kaitīgu iedarbību uz tiem jebkādā veidā, ja ar to radīts būtisks kaitējums dabas videi, mantiskajām vai saimnieciskajām interesēm.

Kā arī par izvairīšanos no nodokļu vai tiem pielīdzināto maksājumu nomaksas vai par ienākumu, peļņas vai citu ar nodokli apliekamo objektu slēpšanu vai samazināšanu, ja ar to nodarīti zaudējumi valstij vai pašvaldībai lielā apmērā.

Par ūdeņu piesārņošanu var tikt piemērots sods ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz četriem gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu.

Savukārt par nodokļu nemaksāšanu draud sods ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz četriem gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas un atņemot tiesības uz noteiktu vai visu veidu komercdarbību vai uz noteiktu nodarbošanos vai tiesības ieņemt noteiktu amatu uz laiku no diviem līdz pieciem gadiem.

VP informēja, ka šobrīd notiek izmeklēšana un tās interesēs plašāka informācijas sniegšana nav iespējama.

Lasi vēl: “Rīgas piena kombināta” notekūdeņu sistēmā konstatēta avārijas situācija; uzņēmums norāda – to atrisinājis

0 Komentāru