Komentāri
Pīto klūgu eko zārku klāstu papildina ar pītas eko urnas
Foto: ekrānšāviņš

Latvijā pīto klūgu eko zārku ražotāja SIA SP&DE papildina savu produktu klāstu ar pītām eko urnām, pavēstījis SP&DE īpašnieks Kaspars Spunde.

Viņš norāda, ka iecere par eko urnu darināšanu bijusi jau kādu laiku. Ņemot vērā arvien pieaugošo kremācijas popularitāti Latvijā, doma par eko urnu darināšanu virmoja gaisā jau kādu laiku.

Stimuls pieķerties to izgatavošanai uzņēmējam nācis līdz ar sadarbības sākšanu ar apbedīšanas birojiem InSensum un Debesis, kuri darbojas gan Rīgā, gan Salaspilī.

Pēc viņu lūguma ir izgatavoti pirmie trīs urnu paraugi – gan pīti no klūdziņām, gan no ēvelētām klūgu sloksnītēm. No klūdziņām pīto urnu papildus plānots oderēt ar linu un mežģīņu apdari. Visas urnas ir veidotas tā, lai tajās varētu ievietot standarta pelnu kapsulu – 20,5 centimetru augsta, 16,5 centimetru diametrā.

”Līdzīgi kā darinātie pītie klūgu eko šķirsti, arī šīs urnas ir veidotas no 100% dabīgiem materiāliem.

Mēs ticam, ka šīs urnas varētu kļūt pieprasītas īpaši zaļi domājošu cilvēku aprindās. Jāatzīmē, ka pītās urnas savas estētikas dēļ ir izmantojamas ne tikai apbedīšanai zemē, bet arī glabāšanai kolumbārijos vai citviet,” norāda Spunde.

Viņš skaidro, ka urnu izstrādē lielākā investīcija bijis laiks, kas veltīts tirgus izpētei un to dizaina izveidē. Urnu pārdošanas cena vēl nav precīzi noteikta, to ietekmēs arī apbedīšanas biroja noteiktais uzcenojums, taču, pēc SP&DE aplēses, tās būs salīdzināmā cenu kategorijā kā patlaban esošās citu ražotāju metāla vai koka urnas – apmēram 70 līdz 90 eiro atkarībā no modeļa.

Lasi vēl