Pirmais sidrs Latvijā Lucky Dog svin 15 gadu jubileju

1 komentārs
Pirmais sidrs Latvijā Lucky Dog svin 15 gadu jubileju
Foto: Latvijas balzams

Pirms 15 gadiem pašmāju dzērienu ražotājs Latvijas balzams sāka ražot tolaik pirmo Latvijā sidru Lucky Dog.

Sidra pamatā ir ābolu sulas koncentrāts un receptūra, kuru izstrādājuši Latvijas tehnologi. Šodien zīmola Lucky Dog sidrs ir pieejams piecās garšu variācijās un ir otrais populārākais sidru kategorijā Latvijā un 12. populārākais alkoholiskais dzēriens.

Kā liecina Latvijas balzama dati, kopš 2000. gada, kad tika uzsākta sidra Lucky Dog ražošana, līdz šodienai saražoti 28 milj. 143 tūkst. 450 litru šā vieglā raudzētā alkoholiskā dzēriena. Zīmola Lucky Dog vadītāja Kristīne Zūpa-Rasimāviča norāda, ka raudzēto dzērienu, tostarp sidru, īpatsvars kopējā alkoholisko dzērienu patēriņa struktūrā ir salīdzinoši neliels – virs 2%, taču pēdējo gadu laikā novērotās dzīvesstila tendences liek domāt, ka sidra popularitāte pieaugs.

Uzņēmuma tehnologi atceras, – ceļš no ieceres līdz gatavam produktam bijis diezgan ilgs, kā arī tolaik nav bijusi stingra pārliecība, vai patērētāji pieņems šo Latvijai neraksturīgo produktu, jo sidra tradīcijas šeit ir jaunas un tikai attīstās. Taču tagad viņi ir apmierināti ar paveikto.