1 komentārs

Situācija piena nozarē joprojām saglabājas smaga. Gaidot Eiropas Komisijas piešķirto atbalstu 7,7 miljonu apmērā, daudzi piensaimnieki spiesti ekonomēt un sākt pārrunas ar kredītiestādēm. Pārmetumi tiek raidīti arī ražotāju un lielveikalu virzienā – kamēr piena iepirkuma cenas kritušās par aptuveni trešdaļu, veikalu plauktos produktu cenu samazinājums bijis mazāks.

Piena un piena izstrādājuma eksporta liegums uz Krieviju ietekmē ražotājus un lauksaimniekus visā Eiropas Savienībā. Taču absolūtajos skaitļos, piena iepirkumu cenas viszemāk nolaidušās tieši Baltijā. Latvijā no pērnā gada sākumā esošajiem 34 centiem, šobrīd tās nokritušās līdz 23-24 centiem par litru.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Problēmu pastiprina fakts, ka daudzas no saimniecībām biznesa plānā un kredītsaistībās nebija rēķinājušies ar tik krasu kritumu.

Tā kā prognozes liecina, ka cenas izlīdzināties varētu turpmāko divu gadu laikā, nozarē iesaistītajiem ir svarīgi šo laiku vienkārši izdzīvot.

Kā vienu no spilveniem lauksaimnieki gaida Eiropas Komisija piešķirtos 7,7 miljonus eiro. Plānots, ka kontos tie ienāks divu mēnešu laikā. No šī gada tiešmaksājumu ietvaros tiks izmaksāti 147 eiro par katru govi, kā arī atbalsts ciltsdarbam. Kopumā 43 miljoni eiro, lai noturētos virs ūdens.

Interesanti, ka pēc rudenī uzsāktās akcijas vietējo produktu atbalstam, piena un piena produktu patēriņš Latvijā pieauga par 15-20%.

Lauksaimnieku kritiku izpelnījusies cenu politika lielveikalos. Viņi uzskata, ka tur cenas varētu būt zemākas, līdz ar to veicinot lielāku produkcijas noietu.

Pēc Zemnieku saeimas pasūtījuma cenas vairākās ķēdēs analizēja Lauksaimniecības tirgus veicināšanas centrs.

Lauksaimnieki pieļauj, ka cerēt uz piena produkcijas noieta atjaunošanos Krievijas virzienā vajadzēs aizmirst, to mēģinot kompensēt ar citiem tirgiem.

Papildus jau minētajiem naudas līdzekļiem, jaunus atbalsta mehānismus Zemkopības ministrijā pagaidām neplāno.

TOP komentāri

  • nu ja
    0 0 0

    nu ja

    daudziem mazajiem,kam ir ap 10 gotiņām,cena par 1 litru ir 15 CENTI.!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl