Piensaimnieki ar bažām gaida jaunās iepirkuma cenas

Komentāri

Vai piena ražotāji spēs izdzīvot ar jaunajām piena iepirkuma cenām – saimniecībā Kocēnu novadā to skaidroja LNT Ziņas.

Zīlužu saimniecības īpašnieks Jānis Grasbergs stāsta, ka viņa saimniecībai iepirkuma cena no 1. augusta samazināsies par pusotru centu. Ņemot vērā lielu ganāmpulku, no nākamā mēneša viņš saņems par 300 tūkstošiem eiro mazāk par to pašu saražoto pienu. Saimniecības vadītājs skaidro, ka ar jauno cenu politiku daudzas saimniecības būs spiestas savu darbu apturēt.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Palīdzību no Eiropas Savienības pagaidām zemnieku saimniecības saņēmuši tikai par pirmajiem 4 embargo mēnēšiem, kas arī neglābj situāciju. Visgrūtāk šobrīd ir saimniecībām, kas ražo tikai pienu un savus zaudējumus nevar segt no citiem avotiem. Jānis Grasbergs stāsta, ka viņa saimniecībai ir salīdzinoši liela cena, jo šeit ir liels izslaukuma apjoms. Citām saimniecībām cena var krasi atšķirties.

Piensaimniekiem, kuru produkcija tiek iepirkta par zemākajām cenām, zūd arī iespēja sagatavoties ziemai, tādējādi sāk parādīties risks, ka Latvijā tiks likvidēts liels govju ganāmpulku skaits.

Skaties video!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl