Piedāvās atjaunot mikrouzņēmuma nodokļa režīmu ar vienu vienotu 9% likmi

1 komentārs

Saeimai piedāvās atjaunot iepriekšējo mikrouzņēmuma nodokļa režīmu ar vienu vienotu 9% likmi. Vienlaikus deputāti meklēs risinājumus, lai palielinātu šī nodokļa maksātāju sociālās garantijas, kā arī grib izskaust mikrouzņēmuma nodokļa ļaunprātīgus izmantotājus.

Izpētīts, ka 40%, tātad vairāki tūkstoši no pašreizējiem mikronodokļa maksātājiem ir pilnībā vai daļēji izgājuši no ēnu ekonomikas.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Latvijas tirdzniecības un rūpniecības kameras valdes priekšsēdētājs Jānis Endziņš, bruņojies ar šādiem faktiem rīt centīsies pārliecināt visu Budžeta komisiju atjaunot iepriekšējo nodokļu režīmu ar vienu vienotu 9% likmi.

Jāatgādina, ka pretēji priekšvēlēšanu solījumiem valdošie politiķi pagājušā gada nogalē nolēma līdz 11% palielināt likmi mikrouzņēmumiem, ja to apgrozījums pārsniedz 7 tūkstošus eiro. Reaģējot uz kritikas vilni Ekonomikas ministrija tagad izstrādājusi kompromisa priekšlikumu par 9% likmi uzņēmuma pirmajiem trīs darbības gadiem.

Grozot likumu, plānots izstrādāt risinājumus, lai palielinātu sociālās garantijas.

Savukārt Lai izskaustu ļaunprātīgus mikronodokļa režīma izmantotājus, varētu tikt ieviests nozaru klasifikators, kurās jomās mikrouzņēmumi var strādāt, starp tām varētu nebūt, piemēram, celtniecība un vairumtirdzniecība.

Deputāti cer, ka Saeimā likuma grozījumi tiks pieņemti laicīgi līdz šī gada martam, lai aprīlī nevienam uzņēmuma nenāktos sākt maksāt paaugstināto nodokļa likmi.

 

TOP komentāri

  • Dzintra
    0 0 0

    Dzintra

    Protams,ka 9% ļoti neizdevīgi darbiniekiem,bet izdevīgi uzņēmējiem.Nekādu pabalstu darbiniekam (bērnudārza samaksas atmaksa),arī slimības lapa-bada nāve!!!!

Pievienot komentāru

Ienāc ar sociālo tīklu profilu vai ievadi savu vārdu

Esi pieklājīgs savos izteicienos. Viedokli argumentē. Raksti tikai tādu komentāru, kas pauž tavu viedokli vai ir noderīgs citiem portāla lietotājiem. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem komentēšanas iespēja liegta.

Lasi vēl