Pie Skonto stadiona plāno būvēt stikla piramīdu

Pievienot komentāru

Rīgā sagaidāms, ka tuvākajos gados būtiski mainīsies ainava pie Skonto stadiona. Tur iecerēts iespaidīgs būvprojekts – daudzstāvu stikla piramīdveida ēka birojiem un veikaliem. Projekts tapis sadarbībā ar vietējiem un Lielbritānijas arhitektiem, un tā izmaksas lēšamas aptuveni 25 miljonu eiro apmērā.

Ēka plānota vietā, kur šobrīd blakus Skonto stadionam jau atrodas nepabeigts projekts – 2000. gadu sākumā sākta daudzstāvu nama celtniecība. Tagad jaunie Skonto stadiona īpašnieki SIA ”Adventika Group” plāno teritoriju attīstīt.

“Zemes gabals ir trīsstūrveida, un tas jau arī diktēja principā visu, kā tas izskatīsies. Uz krustojuma ēka atveras vaļā. Tur ir galvenā ieeja, akcentēts krustojums,” atklāj būvprojekta vadītājs Didzis Krūmiņš.

Ēkas projektu izstrādājis Lielbritānijas arhitektūras birojs. Taču tā tapšanā tie cieši sadarbojušies ar pašmāju arhitektiem.

“Tas bija diezgan garš ceļš. Angļu kolēģi izstrādāja vairāk nekā desmit variantu dažādām ēkas konfigurācijām. Tā kā šeit drīkst celt arī 16 stāvus, bija tāds variants, bet kopā ar klientu, izvērtējot visus vides kontekstus, skatu punktus, ainavas analīzi, konstatējām, ka šī apbūve noteikti būs par augstu, tāpēc apjoms tika samazināts un veidots piramīdas formā,” turpina Krūmiņš.

Ēkas daļā uz Vecrīgas pusi būšot seši stāvi, savukārt otrā daļā – modernajā Skanstes – 13. Nama fasādi plānots veidot no stikla. Ēkā būšot vieta birojiem, veikaliem un restorāniem. Plānots labiekārtot arī Hanzas ielas apkārtni.

Arhitekti sola, ka neierastā ēkas forma Rīgas panorāmā iederēsies. “Izvērtējot skatu punktus, pēc šīs ēkas konfigurācijas, viņa pat no vēsturiskā centra puses vispār neeksponēsies. Un, izvērtējot panorāmas skatus, konstatējām, ka tieši šī piramīdas formas ēka labāk iederēsies jumtu ainavā.”

Projekta attīstītāji šobrīd jau ir saņēmuši pilsētas atļauju par ēkas celtniecību. Optimistiskākajās prognozēs projektu varētu pabeigt četru gadu laikā.