Pērn visvairāk nopelnījuši ”ABLV Bank” īpašnieki

Komentāri

Aizvadītajā gadā Latvijā visvairāk nopelnījuši bankas “ABLV Bank” īpašnieki Oļegs Fiļs un Ernests Bernis, liecina žurnālista Lato Lapsas, SIA “Lursoft” un žurnāla “Kapitāls” veiktais pētījums.

O. Fiļs, kurš aizvadītā gada Latvijas lielāko pelnītāju topā ierindojās otrajā vietā, bet šogad ieņem līderpozīcijas, 2013. gada laikā nopelnījis 18,795 eiro miljonus eiro. Savukārt E. Bernis, kurš no piektās vietas pērnā gada topā pakāpies šogad uz otro vietu, nopelnīja 18,791 miljonu eiro, trešajā vietā atstājot Leonīdu Esterkinu ar 17,71 miljona eiro peļņu. L. Esterkins ir lielākais ”Rietumu bankas” īpašnieks.

Lielāko dividenžu saņēmēju trijnieku veido E. Bernis (dividendēs pērn saņēmis 10,047 milj. eiro), O. Fiļs (10,044 milj. eiro) un L. Esterkins (2,403 milj. eiro). Iepriekšējais dividenžu rekords, kad SIA ”Mikrotīkls” saimnieki 2012. gadā divatā dividendēs bija izņēmuši 21,28 miljonus latu (vairāk nekā 30 miljonu eiro), šogad nav pārspēts.

Savukārt trīs lielāko zaudētāju TOP 3 veido Larisa Sviridova, kuras pērnā gada zaudējumi veido 38,27 milj. eiro), Sergejs Degiļs (9,77 milj. eiro) un Mārtiņš Vašuks (6,39 milj. eiro).

Foto: LETA

Foto: LETA

”Lursoft IT” valdes locekle Daiga Kiopa:Kaut gan kādam var šķist, ka ceļš uz lielāko pelnītāju sarakstu uzņēmējiem ir ātrs un gluds, pēdējos gados ātrās peļņas guvējus topā faktiski vairs neatrodam.

Viņa skaidro, ka daudziem sarakstā šobrīd iekļuvušajiem uzņēmējiem iepriekšējās darbības rezultātā bijuši arī vairāki likvidēti vai maksātnespējīgi uzņēmumi. Piemēram, Valda Grimzes, kurš zināms arī kā SIA ”BCO” kapitāldaļu turētājs, un Arnolda Laksas vārdi ir saistīti ar astoņiem nu jau likvidētiem uzņēmumiem.

Analizējot lielāko pelnītāju TOP 100 vecuma struktūru, redzams, ka uzņēmēja ilggadēja pieredze ir viens no nosacījumiem, kas palīdz radīt veiksmīgi strādājošu uzņēmumu. No visiem dalībniekiem 33 % ir vecumā no 40 līdz 49 gadiem (pērn – 50 %), vēl 41 % – vecumā no 50 līdz 59 gadiem (2012. gadā – 22 %). Tas savukārt liecina, ka miljonāru sarakstā paaudžu maiņa nenotiek strauji un jauno uzņēmēju ienākšana šajā sarakstā notiek pamazām. Dati liecina, ka 2013. gadā no lielāko pelnītāju sarakstā iekļuvušajām personām 3 % ir bijuši vecumā līdz 30 gadiem.

Sarakstā galvenokārt ir iekļuvuši stiprā dzimuma pārstāvji – no visiem Latvijas miljonāriem tikai 12 % ir sievietes. Valsts kopējos uzņēmēju rādītājos, kuros ir analizēts Latvijas uzņēmumu kapitāldaļu īpašnieku sadalījums pēc to dzimuma, sieviešu līdzdalība uzņēmumos 2013. gadā bija gandrīz 33 %.
Vidēji katram stiprā dzimuma pārstāvim, kurš iekļuvis miljonāru sarakstā, pieder trīs uzņēmumi, bet sievietēm – tikai viens divi.

No visiem uzņēmumiem, kas ir iekļuvuši lielāko pelnītāju sarakstā, vairāk nekā ceturtā daļa ir saistīta ar nekustamā īpašuma jomu. Tiesa gan, ne visiem nekustamā īpašuma jomā veicas vienlīdz labi, par ko liecina arī fakts, ka tieši šīs nozares pārstāvji vēl joprojām ir arī plaši pārstāvēti lielāko zaudētāju TOP 100, apkopojis ”Lursoft”.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl