Komentāri
Pērn VID  apturējis 20 000 uzņēmumu darbību; lielākais nodokļu maksātājs Statoil
FOTO: LETA

Pērn valsts budžetā vislielākās summas nodokļos samaksājuši ārvalstu degvielas tirdzniecības uzņēmumi –  Statoil, Neste un Orlen. Gan VID, gan Finanšu ministrija atzīst, ka pelēkā ekonomika valstī aizvien ir milzu problēma, un jau drīz Valsts ieņēmumu dienests sola ķerties klāt interneta veikalu pārbaudēm.

Pērn visgodīgākie un cītīgākie nodokļu maksātāji ir bijuši nevis pašmāju uzņēmumi, bet ārzemju firmas. Aizvadītajā gadā vislielāko summu nodokļos – 198 miljonus eiro – samaksājis Norvēģijas uzņēmums Statoil.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Ar  144,3 miljoniem otrajā vietā ierindojas degvielas piegādātājs Orlen Latvija, bet trešajā vietā – Neste Latvija ar 134,6 miljoniem eiro. Tālāk seko Latvijas Gāze, Phillip Morris, Latvijas Dzelzceļš un Lukoil.

Lai gan valsts no ekonomiskās krīzes atkopusies, un gadu gaitā tautsaimniecības apjomi, tostarp algas aug, nodokļi no uzņēmumiem nebūt nepildās, kā tas paredzēts plānos.

Vienīgā iespēja, kā situāciju uzlabot, ir vēl stingrāk vērsties pret pelēko ekonomikas zonu. Pērn VID apturējis 20 000 uzņēmumu darbību, lielākoties, tie bijuši fiktīvi uzņēmumi.

Tāpat melnajā sarakstā iekļautas aptuveni 200 juridiskās adreses, kurās agrāk bija izvietotas simtiem pastkastīšu firmu. Drīzumā ieņēmumu dienests plāno veikt vērienīgas pārbaudes strauji augošajā interneta komercijas vidē. Latvijā darbojas simtiem interneta veikalu, kuru darbība līdz šim nav kārtīgi izvērtēta.

VID atzīst, ka šajā nozarē pārbaudes veikt būs ļoti grūti.

Pastiprinātu vērību VID sola pievērst arī mikroautobusu biznesam, kurā darbojas desmitiem apšaubāmu firmu.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl