1 komentārs

Pērnā gada laikā ārzemēs dzīvojošie valstspiederīgie uz dzimteni pārskaitījuši teju 600 miljonus eiro. Tomēr ieguvums varētu būt daudz lielāks, proti, ārvalstīs dzīvojošie latviešu varētu sniegt palīdzīgu roku mājās palikušajiem jaunu eksporta tirgu apgūšanā.

To akcentē ne vien Ārlietu ministrijas pārstāvji, bet arī ārzemju latvieši, kuri savulaik atgriezušies dzimtenē un dibinājuši Latvijā veiksmīgus uzņēmumus.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

“Latvieši ārvalstīs zina vietējo tirgu, zina vietējās paražas, kur varbūt Latvijas uzņēmējs nezina, kā vajadzētu izturēties. Piemēram, Ķīnas, Āzijas vai pat Ziemeļamerikas tirgū, viņi zina, kādas ir paražas, kādas uzrunas formas jālieto, kādas ir vietējās tradīcijas un vietējā birokrātija,” akcentē Pēteris Kārlis Elferts, ĀM speciālo uzdevumu vēstnieks diasporas jautājumos.

Lai veiksmīgāk izmantotu diasporas pieredzi, plānots izveidot īpašu latviešu diasporas uzņēmēju konsultatīvu darba grupu.

 

Līdzīgs forums Latvijā notika pirms diviem gadiem, un tādu iecerēts rīkot arī turpmāk. Šogad tas pulcē 200 dalībniekus no Eiropas, Ziemeļamerikas un Āzijas.

Skaties video!

TOP komentāri

  • Gunis
    0 0 0

    Gunis

    Tā jau sen izskatās,ka tiek darīts viss lai darba spējīgie dotos uz citām valstīm pelnīt,lai iepludinātu šeit naudu,ar ko palicējiem papildināt valsts kasi.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Tests - ko tu zini par alus vēsturi?

Tests - ko tu zini par alus vēsturi? 8

Alus plūdi Londonā – vai tas maz ir iespējams? Izpildi testu par alus vēsturi, uzzini pārsteidzošus faktus un tiec pie sertifikāta! Neizpaliks arī balva.

Lasi vēl