Pēc kapacitātes palielināšanas “MFD Laboratorija” atkal varot veikt Covid-19 testus 76 000 skolēnu un arī citiem iedzīvotājiem

0 Komentāru
Pēc kapacitātes palielināšanas “MFD Laboratorija” atkal varot veikt Covid-19 testus 76 000 skolēnu un arī citiem iedzīvotājiem
EVIJA TRIFANOVA, LETA

“MFD Laboratorija” stiprinājusi testēšanas kapacitāti, kas ļauj laboratorijai atgriezties pie 76 000 testējamo skolēnu, tajā pašā laikā neierobežojot citu iedzīvotāju testēšanu, kas ir būtiski, ja Covid-19 saslimstības rādītāji strauji pieaugs, “Skaties.lv” informēja laboratorijā.

“MFD Laboratorija” palielinājusi zvanu centrā strādājošo operatoru skaitu par 50%, lai nodrošinātu veiksmīga un savlaicīga testēšanas procesa norisi, bet reģistrācijas procesā iesaistīto cilvēku skaits trīskāršots.

Laboratorijā palielināts arī medicīnisko iekārtu skaits, ko izmanto testēšanas paraugu apstrādē. Ir veikti arī uzlabojumi un programmēšanas darbi datu bāzu sistēmās, dodot iespēju operatīvāk apstrādāt testējamo cilvēku sarakstu, atvieglojot kļūdu identificēšanas procesu iesniegtajos sarakstos.

Pilnveidota arī loģistikas sistēma, kas pašlaik izglītības iestādēm iesniedz iespēju sekot līdzi kurjeru maršrutiem, datumiem, kad no skolām paņem testēšanas paraugus, kā arī visām izmaiņām, ja tādas objektīvu apsvērumu dēļ rodas.

“Līdz ar lēmumu Latvijā izvērst masveida skolēnu un izglītības iestāžu darbinieku testēšanu, ir skaidrs, ka tā ir bezprecedenta pieredze. Laboratoriju veiktspēja tiek pārbaudīta reāllaikā. Tām nebija izmēģinājuma iespēju, lai pārbaudītu, kā ieviestā testēšanas sistēma strādā,” komentēja SIA “MFD Veselības grupa” izpilddirektors Einārs Giels.

Tāpat viņš norādīja, ka būtisks izaicinājums laboratorijas testēšanas jaudai bija mainīgais testējamo skolēnu skaits – īsā laika posmā tas dubultojās, sasniedzot 76 000, kas tiešā veidā ietekmēja nepieciešamību kāpināt laboratorijas kapacitāti.

“Ir tikai pašsaprotams, ka laboratorijai bija nepieciešams laiks, lai to paveiktu. Esam proaktīvi veikuši visus nepieciešamos uzlabojumus, neapturot ne izglītības iestāžu darbinieku un skolēnu, ne citu iedzīvotāju testēšanu, kas ir jo īpaši svarīgi šobrīd, kad saslimšanas gadījumu skaits ar Covid-19 strauji palielinās,” apgalvoja Giels.

Tāpat “MFD Veselības grupa” izpilddirektors uzsvēra, ka pašlaik sabiedrības veselības un drošības interesēs ir stiprināt ikvienas laboratorijas kapacitāti, jo, pieaugot Covid-19 pozitīvo gadījumu skaitam, tiek ietekmēts arī testu apjoms, ko viena laboratorija var apstrādāt.

0 Komentāru