Pēc iespējamā būvnieku karteļa atklāšanas būtiskas izmaiņas nozarē vēl nav notikušas

2 komentāri

Pēc iespējamā būvnieku karteļa atklāšanas būtiskas izmaiņas nozarē vēl nav notikušas, un negodīga konkurence turpina pastāvēt, atzīst eksperti.

Konkurences padome turpina izmeklēt iespējamā karteļa lietu, par kuru sabiedrībai kļuva zināms pirms gandrīz mēneša. Ir aizdomas par 10 vadošo būvniecības kompāniju – to vidū “Skonto”, “RERE”, “LNK”, “Arčers” – iespējamu slepenu simtiem miljonu eiro liela tirgus daļu sadali vismaz 100 gadījumos, veidojot karteļus vairāku gadu garumā un piekukuļojot valsts amatpersonas.

Karteļa atklāšana, kas izgaismo arī iespējamu politisko aizmuguri iepirkumos, jūtamas izmaiņas pagaidām nav devusi – būvniecības eksperti norāda, ka “nozare ir slima, un nevar cerēt, ka ar dažu slimnieku izķeršanu tiks atrisinātas visas problēmas.”

“Nozare šobrīd gaida rezultātu. Un nozare cer, ka būs kaut kāds acīmredzams rezultāts, kas būs tāds gan pamācošs, gan ļoti tāds starta šāviens tam, ka tā, kā tas bija līdz šim, nevar vairs tas turpināties,” saka Latvijas Būvnieku asociācijas prezidents Normunds Grīnbergs.