Pēc 11 avārijām sāk izmeklēšanu saistībā ar “Tesla” izmantoto bezpilota sistēmu

0 Komentāru
Pēc 11 avārijām sāk izmeklēšanu saistībā ar “Tesla” izmantoto bezpilota sistēmu
AFP/SCANPIX

Ceļu satiksmes drošības pārvalde (NHTSA) sākusi izmeklēšanu saistībā ar ASV elektromobiļu ražošanas uzņēmuma “Tesla Motors” izmantoto autonomās braukšanas sistēmu “Autopilot” pēc 11 ceļu satiksmes negadījumiem, kas notikuši saistībā ar to.

Vienā no šiem negadījumiem bojā gājis cilvēks, bet septiņas citas avārijas bijušas ar cietušajiem, norāda NHTSA. Senākais no šiem ceļu satiksmes negadījumiem noticis 2018. gadā.

“Tesla” dibinātājs Īlons Masks vairākkārt aizstāvējis “Autopilot” sistēmu, un uzņēmums skaidro, ka tās izmantošanai nepieciešama aktīva autovadītāja uzraudzība, taču kritiķi, tostarp Kongresā, saka, ka sistēmu iespējams viegli apmuļķot un aicina NHTSA rīkoties.

Žurnāla “Consumer Reports” eksperti video demonstrējuši, ka “Autopilot” iespējams apmuļķot, sistēmai ļaujot braukt ar automobili brīdī, kad neviens nesēž pie stūres. Līdzīgi video redzami arī platformā “Tik-Tok” un citos sociālajos medijos.

Tikmēr NHTSA izplatījusi atgādinājumu sabiedrībai, ka neviens šobrīd tirgošanā pieejamais automobilis nespēj braukt patstāvīgi.

0 Komentāru