Pašmāju uzņēmums ”iPhone Photography School” iekaro amerikāņu sirdis un apgroza miljonus

4 komentāri
Pašmāju uzņēmums ”iPhone Photography School” iekaro amerikāņu sirdis un apgroza miljonus
Ilustratīvs foto. (Foto: Pixabay.com)

Par skaistām bildēm, kas uzņemtas ar telefonu, precīzāk – “iPhone”, cilvēki, izrādās, ir gatavi maksāt visai lielu naudu. Par to pārliecinājies Latvijas jaunais uzņēmējs Emīls Pakārklis. Studiju gados, kad viņam radās ideja par virtuālajām apmācībām fotografēšanai ar ierīci, ko liela daļa cilvēku ikdienā neizlaiž no rokām, par viņu smējās. Šodien 26 gadus vecā puiša dibinātais uzņēmums pelna miljonus.

Ja jums ir “iPhone”, iespējams, ar to daudz fotografējat. Iespējams, arī, ka šīs bildes ne vienmēr izdodas tik labas, kā jūs vēlētos.

Emīls Pakārklis ar pamācību video viņš ikdienā uzrunā simtiem cilvēku, sniedzot viņiem padomus, kā ar “iPhone” uzņemt skaistas, interesantas un vienkārši kvalitatīvas bildes. Viņam ir zināmi daudzi knifiņi un ar to viņa uzņēmums ”iPhone Photography School” pelna lielu naudu. Pērn ieņēmumi teju četrkāršoti, pārsniedzot piecu miljonu eiro apgrozījumu. Taču sākotnēji viss tik viegli negāja. Neviens neticēja, ka mācot citiem fotografēt ar telefonu, var pelnīt.

“Es sapratu, ka apvienojot šīs divas idejas vienā projektā – “iPhone” un fotogrāfiju, es atradu unikālu nišu, kas bija salīdzinoši neaizpildīta. Tas, ko es jau tajā laikā sapratu, ka ar katru gadu kameras kļūst aizvien labākas un tā arī tas notika. Un ja pirms pieciem gadiem tā ideja bija traka un lielākā daļa cilvēku tā kā ņirgājās par to, kā biznesa ideju vai par potenciālu fotogrāfijas žanru, tad šogad tas jau ir pilnīgi citādi,” stāsta Pakārklis.

Viņš sāka ar bloga rakstīšanu, bet kad saprata, ka ir īstais laiks piedāvāt pakalpojumu – virtuālās apmācības, atkal atdūrās pret to pašu – cilvēku neticības dēļ, bija neiespējami piesaistīt darbiniekus. Tomēr, atrisinot šo problēmu ar patīkamas darba vides iekārtošanu, nu bizness ir uzņēmis straujus apgriezienus. Emīla komandā kopā spēlē vienpadsmit cilvēku, no tiem lielākā daļa Latvijā. Galvenā auditorija ir amerikāņi. Par apmēram astoņu stundu virtuālo apmācību samaksāt nepilnus simts dolārus viņiem liekas nieks.

“Es beidzot nebaidos būt kreatīva. Es pat esmu sākusi savas bildes attīstīt, iepriekš to nedarīju, tikai pati tās ik pa laikam aplūkoju telefonā. Ar prieku tās publicēju arī “Facebook” un “Instragram”,” norāda apmācību absolvente no ASV, Kerola Hamonda.

“Esmu saņēmis tik daudz uzslavu, ka manas bildes izskatās fantastiski. Lai gan fotografēt man vienmēr ir paticis, šī bija pirmā reize, kad nolēmu – jā, man šādas apmācības noderētu. Un es tiešām iemācījos ļoti daudz!” saka apmācību absolvents no Kanādas, Gerijs Skvairs.

Tagad radošā komanda sapratusi, ka šis nav vienīgais ceļš, tādēļ sākts jauns projekts maksātspējīgākajiem fotogrāfiem. “Mēs mācam parasto digitālo fotogrāfiju ar lielajām kamerām. Un tur mēs mācām ne tikai video, ne tikai onlainā, bet mēs sākam piedāvāt arī ekskluzīvas tūres uz Meksiku. Cilvēki jau var samaksāt tūkstošus dolāru, par ko saņems privātu apmācību un superīgu ceļojumu pa Meksiku,” norāda ”iPhone Photography School” vadītājs Uģis Balmaks.

Cilvēku interese ir tik liela, ka jau vairāki braucieni ir izpārdoti. Meksika izvēlēta kā amerikāņiem salīdzinoši tuvs galamērķis, bet idejas autori neizslēdz nākotnē padižoties arī ar Latviju, organizējot apmācību ceļojumus šeit. “Noteikti varētu būt, ka, piemēram, mūsu eksperts no Kanādas atbrauc uz Latviju. Jo viņš jau ir teicis, ka mēs nenovērtējam, cik šeit ir skaisti. Un cilvēki no Amerikas nav redzējuši tādu arhitektūru un viņiem šeit patiktu,” saka Balmaks.

Nākotnes plānu komandai netrūkst, arī – lielais sapnis par aplikāciju. “Kas ļoti labi iet kopā ar visu, ko mēs darām ”iphone Photography School”, jo, protams, ļoti daudzi klienti ”Iphone” bildes bildē, izmantojot aplikāciju, ko viņi iegādājas, nevis to aplikāciju, kas nāk ”Iphone” līdzi. Attiecīgi piedāvājot šāda tipa aplikācijas, mēs varam sasniegt vairāk klientus un esošajiem klientiem piedāvāt jauna tipa produktu. Tā no katra klienta mēs varam nopelnīt vairāk,” skaidro Pakārklis.

”iPhone Photography School” uz pasaules līmeņa skatuves spēlē, neprasot neviena investora palīdzību. Gluži pretēji, jūtoties pārliecināti par savām spējām, latviešu uzņēmēji vairākus piedāvājumus noraidījuši. Lūgt kāda palīdzīgu roku Pakārklis apsver tikai gadījumā, ja izdosies piepildīt sapni par savu aplikāciju un vēl jaunām peļņas iespējām.

4 komentāri