2 komentāri
Pārtikas ražotāji iebilst pret akcīzi sālim un cukuram; prognozē, ka visi pārtikas produkti kļūs dārgāki
FOTO: Flickr

Neakarīgi no ražotāju, sabiedrības un arī politiķu negatīvā atzinuma veselības ministrs ar akcīzes nodokli rosina aplikt sāli, cukuru un virkni pārtikas produktu. Jau aprēķināts, ka tādējādi nākamā gada valsts budžetā papildus varētu iekasēt aptuveni 30 miljonus eiro. Ideja izraisījusi kategoriskus pārtikas ražotāju iebildumus. Viņi brīdina, ka pēc idejas ieviešanas pilnīgi visi produkti veikalos kļūs dārgāki.

No pārtikas produktiem pašlaik ar akcīzes nodokli apliek alkoholu, cigaretes, kafiju un limonādi. Veselības ministrija nešaubās, ka čipsi, šokolāde, smalkmaizītes, cepumi un desu izstrādājumi, kā arī šo našķu pamatizejvielas – sāls, cukurs un palmu eļļa – ir ne mazāk kaitīgi, tāpēc arī apliekami ar akcīzi, lai piespiestu cilvēkus Latvijā atteikties no neveselīgas ēšanas ieraduma.

Saskaņā ar Belēviča piedāvājumu litru palmu eļļas bija paredzēts sadārdzināt par 41 eiro centu, kilogramu cukura – par 14 centiem, bet kilogramu sāls – par 9 centiem. Papildu akcīze tiktu piemērota šīs vielas bagātīgi saturošām našķu grupām, kopumā gadā valsts budžetā ienesot 30 miljonus eiro.

Visticamāk, ievārījumu gatavošanas tradīcijas Latvijā nevajadzēs mainīt, vismaz ne akcīzes ieviešanas neveselīgai pārtikai dēļ. Pret Belēviča ideju kategoriski iestājusies Latvijā ietekmīgā Pārtikas ražotāju federācija un viņu intereses pārstāvošā Zemkopības ministrija.

Zemkopības ministrija gatavo negatīvu atzinumu, ko iesniegs Finanšu ministrijai. Arī tā noskaņota skeptiski, jo tik apjomīgu un sarežģīti administrējamu nodokļu ieviešana paaugstināšot administratīvo slogu un izmaksas gan valstij, gan uzņēmējiem. Var prognozēt, ka arī Saeimā Belēviča idejai atbalsta nebūs.

Belēvičs gan cerības nav atmetis, ņemot vēra skaudro realitāti valsts budžetā, kur papildu ieņēmumi būs vajadzīgi kā ēst. Tāpat Belēvičs turpināšot darbu pie priekšlikumiem, kā mazināt citus nelāgus ieradumus. Jaunākā no idejām paredz ar nodokli aplikt arī solārijus.

TOP komentāri

  • alekss
    0 0 0

    alekss

    Tas ministrelis lai padzīvo ar strādnieka algu ..pus gadu kaut vai...
    Kas...viņiem vēl algas par mazām? Grib mūs galīgi ar nabga tarbu palaist uz Īriju?
  • Inese

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Elegants glamūrs un stilīgs roks! Kā “X Faktora” talanti Edgars Kreilis un Aivo Oskis veidoja savu skatuves tēlu?

Elegants glamūrs un stilīgs roks! Kā "X Faktora" talanti Edgars Kreilis un Aivo Oskis veidoja savu skatuves tēlu?

Pasaules slavenajā mūzikas šovā “X Faktors” sevi spilgti pieteikuši vairums Latvijas dziedošo talantu. Kāpt uz skatuves, visnotaļ, palīdz ne vien draugu un ģimenes atbalsts, bet arī drosme un pārliecība – šajā jautājumā dziedātājiem atbalstu sniedz iepirkšanās centrs “Domina Shopping”, kā arī stiliste un modes dizainere Indra Salceviča.

Lasi vēl