Komentāri

Atgūt savulaik Parex bankā ieguldītos miljonus kļūst aizvien sarežģītāk. To nākas atzīt Revertas vadībai. Latvijas nodokļu maksātāji joprojām nav atguvuši 750 miljonus eiro no Parex sliktajā daļā iepludinātās naudas, un prognozes liecina, ka no šīs summas atgūt izdosies tikai nelielu daļu.

Tā dēvētajai Parex sliktajai daļai jeb problemātisko aktīvu pārvaldītājai Reverta ir atlikuši tikai trīs gadi, lai atgūtu pēc iespējas vairāk savulaik no valsts budžeta Parex bankā iepludinātas naudas. Valdība šodien aiz slēgtām durvīm uzklausīja Reverta gada ziņojumu un deva zaļo gaismu tās turpmākajiem plāniem.

Privatizācijas aģentūrā, kas uzrauga Reverta darbu, lēš, ka galu galā atgūt nebūs iespējams aptuveni pusmiljardu eiro valsts naudas.

Skaitļi gan liecina, ka šī prognoze gan varētu izrādīties pārāk optimistiska. Revertai aizdotās un tās kapitālā ieguldītās nodokļu maksātāju naudas apjoms pašlaik ir 750 miljoni eiro.

Tikmēr Reverta aktīvu summa jeb teorētiski vēl atgūstamo līdzekļu apjoms sarucis līdz 230 miljoniem eiro. Turklāt gan Revertas, gan Privatizācijas aģentūras vadība atzīst, ka naudas atgūšana kļūst aizvien grūtāka.

Ja ekonomiskā situācija saglabāsies nelabvēlīga, tad beigu beigās neatgūtās valsts naudas apjoms varētu pat krietni pārsniegt 600 miljonus eiro.

Plānots, ka Reverta savu darbību izbeigs 2017. gada beigās.

Lasi vēl