Komentāri
Parakstīts līgums par Eiropas mazo un vidējo uzņēmumu kreditēšanu
FOTO: Flickr

Lai stimulētu pētniecību, inovācijas un mazo un vidējo uzņēmumu attīstību, Eiropas Komisija un Eiropas Investīciju banka vienojušās par vairāk nekā pusmiljarda eiro kredītlīnijas atvēršanu. Tas tiek darīts, jo banku finansējuma nepieejamība tiek uzskatīta par galveno šķērsli uzņēmējdarbības attīstībai.

Latvija gan vēl nav līdz galam izstrādājusi sistēmu, kā šiem līdzekļiem varēs pieteikties.

Līgumu par jauniem finanšu instrumentiem mazo un vidējo uzņēmumu atbalstam Eiropas Komisija, Eiropas Investīciju banka un Eiropas Investīciju fonds noslēdza Rīgā, kur no šodienas līdz trešdienai norisinās norisinās inovatīvai uzņēmējdarbībai veltīta konference.

Līdzekļi piešķirti zinātnes un izpētes programmā Horizon 2020. 400 miljoni eiro atvēlēti mazo un vidējo uzņēmumu kreditēšanai, vēl pa 100 miljoniem iedalīts veselības un enerģētikas nozarei.

Ekonomikas ministrija tikmēr norāda, ka Latvija uzņēmējiem līdz šim bijuši pieejami Eiropas struktūrfondu līdzekļi, kas pēc dažiem gadiem beigsies, tāpēc nu pienācis brīdis sākt izmantot arī Eiropas Investīciju bankas programmas. Tiesa gan, šobrīd Latvijā nav sistēma, kā šīm programmām pieteikties. Lielāka skaidrība šajā jautājumā tiek solīta pēc dažiem mēnešiem.

Kā vienu no virzieniem, kurā Latvijas uzņēmēji varētu piesaistīt inovācijām paredzētos kredītlīdzekļus, ekonomikas ministre redz enerģētikas nozari, tostarp energoefektivitātes projektos.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl