Par vairākiem miljoniem eiro atpaliek valsts budžetā plānotie nodokļu ieņēmumi

1 komentārs

Par vairākiem miljoniem eiro atpaliek valsts budžetā plānotie nodokļu ieņēmumi. Salīdzinot ar prognozēto, vismazāk tiek iekasēts pievienotās vērtības nodoklis (PVN). No iecerētā plāna tas atpaliek pat par 19 miljoniem. Par spīti tam, Finanšu ministrija situāciju budžetā vērtē kā ļoti labu. Turpretī satraukumu pauž Saeimas deputāti, kuri šodien tika iepazīstināti ar nodokļu ieņēmumiem. 

Nodokļu ieņēmumu prognozes bijušas pārāk optimistiskas. Pirmā ceturkšņa dati liecina, ka trīs nodokļi, kas visvairāk papildina valsts kasi, būtiski atpaliek no plānotā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Sociālās apdrošināšanas iemaksas iekasētas par astoņiem miljoniem eiro mazāk nekā plānots, iedzīvotāju ienākuma nodoklis no plāna atpaliek par deviņiem miljoniem, bet pievienotās vērtības nodokļa ieņēmumi bijuši pat par 19 miljoniem mazāki nekā plānots, sastādot budžetu.

Finanšu ministrijas ieskatā satraukumam gan nav pamata.

Taču vienlaikus Finanšu ministrijā tomēr atzīt, ka pievienotās vērtības nodokļa iekasēšanas kritums ir bijis liels.

Kā viens no galvenajiem iemesliem, kāpēc nodokļu ieņēmumu atpaliek no plānotā, tiek minēta ģeopolitiskā situācija. Nozīmīga ietekme esot bijusi eksporta kritumam uz Krieviju, kur rublis zaudējis vērtību un samazinājusies pirktspēja.

Partijas Saskaņa deputāti uzskata, lai veicinātu eksportu uz Austrumiem, Ārlietu ministrijai ir jāmaina retorika, ko tā vērš pret Krieviju, kas ir Latvijas trešais lielākais tirdzniecības partneris.

Partijas Saskaņa deputāts Andrejs Klementjevs

FOTO: LETA

FOTO: LETA

Jūs redzat ciparus, ka šodien mēs neizpildām budžetu tāpēc, ka Ārlietu ministrija par daudz kaut ko dara vai par maz kaut ko dara. Ir kaut kāda komunikācija jums Ministru kabinetā, lai atkal nebūtu, ka visas ekonomiskās problēmas, ko jūs paredzat, uz cilvēku rēķina.

Opozīcijas deputāti vērtējumā, nespēja izpildīt nodokļu ieņēmumu plānu par vairākiem miljoniem, ir pirmais trauksmes zvans, ka Latvijas ekonomikas izaugsme samazinās.

Partijas No sirds Latvijai deputāte Inguna Sudraba

FOTO: LETA

FOTO: LETA

Es domāju, ka ir pamats satraukumam. Jūsu minētie fakti – pievienotās vērtības nodoklis ir raksturīgs nodoklis, kas raksturo ekonomiku, kā šeit tika minēts, ka ekonomikas tempi ir mazāki, kā bija plānots. Tas arī nozīmē, ka šis nodoklis ļoti tieši korelē ar ekonomikas pieaugumu vai tempu samazināšanos.

Deputāti arī secinājuši, ka gaidīto nodokļu palielinājumu nav devusi minimālās algas palielināšana, jo miljonos mērāmā darba spēka nodokļu ieņēmumu atpalikšana no plāna, liecinot par to, ka uzņēmēji atraduši veidus, kā apiet algas celšanu.

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl