Par ”Liepājas Metalurgu” interesējušies seši investori

Komentāri

Interesi par maksātnespējīgā uzņēmuma ”Liepājas metalurgs” aktīvu iegādi ir izrādījuši vismaz seši potenciālie investori.

Iepriekš gan uzņēmuma administrators Haralds Velmers stāstīja, ka interese par “Liepājas metalurga” iegādi ir desmit investoriem.

Valdības galvenā prasība šobrīd ir, lai “Liepājas metalurgs” 2014. gadā sāktu strādāt. Bez darba joprojām ir aptuveni tūkstoš agrāko uzņēmuma darbinieku un cerības atrast citu darbu viņiem nav lielas.

”Liepājas metalurga” pārstāvji šobrīd neatklāj summas, ko investori gatavi atdot par kompānijas akciju iegādi.

Liepājas domes priekšsēdētājs Uldis Sesks izteicies, ka lielāka interese par uzņēmumu esot no Krievijas, jo Krievijā ir lieli metalurģijas uzņēmumi, kurus interesē Eiropas tirgus. Caur Baltijas valstīm šie Krievijas uzņēmumi var veiksmīgāk realizēt savas biznesa ieceres.

”Liepājas metalurgs” kreditoru prasījumi ir sasnieguši 200,163 miljonus eiro. Kopēja atzītā prasījumu summa ir 200 163 468,55 eiro, no kuras 114 839 710,89 eiro ir nodrošināto kreditoru prasījumi, bet 85 323 757,66 eiro ir nenodrošināto kreditoru prasījumi.

2013.gada novembrī Liepājas tiesa pasludināja ”Liepājas metalurga” maksātnespēju un uzņēmums pilnībā pārgāja maksātnespējas administratora Velmera pārraudzībā. Tika sākta darbinieku masveida atlaišana, un kopumā darbu zaudēja vairāk nekā 1500 cilvēku. Sagatavots uzņēmuma pārdošanas plāns, un par ”Liepājas metalurga” pamatražotnes pārdošanu starptautiskajā piedāvājumā noslēgts līgums ar konsultāciju uzņēmumu ”Prudentia”.

Nonākot finanšu grūtībās, ”Liepājas metalurgs” jau pērn pavasarī pārtrauca ražošanu. Valsts kase jūlijā no valsts budžeta līdzekļiem samaksāja ”Liepājas metalurga” vietā visu rūpnīcas parādu Itālijas bankai ”UniCredit” – 67 465 056 eiro. Pirms tam aprīlī Valsts kase Itālijas bankai veica rūpnīcai valsts galvotā kredīta pamatsummas daļas maksājumu 6 128 456 eiro apmērā.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl