Komentāri
Par Latvijas vērtīgāko uzņēmumu atzīst Latvenergo; Baltijā – Swedbank
"Swedbank" Centrālā ēka Balasta dambī 1a. (Foto: LETA)

Latvenergo sesto gadu pēc kārtas ieņem pirmo vietu investīciju bankas pakalpojumu un finanšu konsultāciju sniedzējas AS Prudentia un biržas Nasdaq Riga kopīgi veidotajā Latvijas vērtīgāko uzņēmumu topā TOP101. Baltijas vērtīgāko uzņēmumu topā visvērtīgāko uzņēmumu atzīta Swedbank grupa, kas apvieno Latvijas, Lietuvas un Igaunijas struktūras.

Trešdien, 15. oktobrī, svinīgajā topa paziņošanas ceremonijā Nasdaq Riga speciālbalvu Uzņēmums ar lielāko akciju cenas pieaugumu Latvijas vērtīgāko uzņēmumu TOP101 ieguva AS Valmieras stikla šķiedra, kas Nasdaq Rīgas biržā uzrādījusi straujāko akciju cenas pieaugumu pēdējā gada laikā – par 96%.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Šogad Latvijas vērtīgāko uzņēmumu tops tiek veidots devīto reizi. To veidojot, analizēti publiski pieejamie uzņēmumu pagājušā gada pārskati. Šogad analizēti 400 uzņēmumu gada pārskati, no tiem atlasīts 101 vērtīgākais. Tiek analizēta pašu uzņēmumu darbība, EBIDTA rādītāji, kā arī situācija Eiropas biržās.

Savukārt Swedbank grupas Baltijā novērtējums šogad ir 3,2 miljardi eiro.

Baltijas visvērtīgāko uzņēmumu šodien svinīgā apbalvošanas ceremonijā sveica Latvijas Valsts prezidents Andris Bērziņš. Viņš akcentēja, ka šis uzņēmums ir gājis cauri dažādiem ekonomikas posmiem, dažādiem nosaukumiem, saglabājot ambīcijas. Šajā uzņēmumā sākuši strādāt un savu vietu dzīvē atraduši daudzi cilvēki. Arī Bērziņam pašam savulaik bijusi iespēja mācīties no šā uzņēmuma un konkurēt ar to.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl