Ņujorkas Taimskvērā gozējas Latvenergo logotips

Komentāri
Ņujorkas Taimskvērā gozējas Latvenergo logotips
Foto: Latvenergo

Ņujorkā, Taimskvērā, Nasdaq birža šodien sveic AS Latvenergo ar pirmo zaļo obligāciju iekļaušanu Nasdaq Riga Baltijas Parāda vērtspapīru sarakstā. Tam par godu Taimskvērā gozējas Latvenergo logotips.

AS Latvenergo ir pirmā valsts kapitālsabiedrība Austrumeiropā, kas ir emitējusi tā dēvētās zaļās obligācijas. Obligācijas tika emitētas 10. jūnijā par kopējo summu 75 miljonus eiro. Pirmo reizi obligācijas pirmreizējā tirgū iegādājās arī Vācijas, Austrijas un Somijas investori, informē Latvenergo pārstāvji.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Obligāciju emisijā iegūtie līdzekļi tiks novirzīti Latvenergo koncerna pilnībā vai daļēji finansētiem zaļajai domāšanai atbilstošiem projektiem ražošanā, sadales un pārvades tīklu aktīvos atbilstoši AS Latvenergo apstiprinātam dokumentam – Zaļo obligāciju satvaram, par kuru Starptautiskais klimata un vides izpētes centrs – Oslo (the Center for International Climate and Environmental Research – Oslo), kas ir neatkarīgs norvēģu institūts starpdisciplīnu klimata izpētei, ir sagatavojis neatkarīgu atzinumu par obligāciju, kā ieguldījuma objekta atbilstību, noteiktiem vides un ilgtspējas kritērijiem.

Lasi vēl