“Novatours” pirmo braucienu uz Kanāriju salas Tenerifes kūrortiem plāno 5.martā

2 komentāri
“Novatours” pirmo braucienu uz Kanāriju salas Tenerifes kūrortiem plāno 5.martā
PN/SCANPIX

Tūroperators “Novatours” pēc Covid-19 vīrusa izraisītās ceļošanas ierobežojumu pauzes atsāk organizēt ceļojumus un jau no 5. marta aicināt Latvijas iedzīvotājus doties braucienos uz Kanāriju salu Tenerifi, informēja kompānijā.

Uznēmuma ieskatā, pārdomātai ceļošanai patlaban ir labvēlīgi apstākļi, valsts nesaskata ierobežojumus ceļojumu organizēšanai un tādēļ Latvijas ceļotāji aicināti nešaubīties – lidojumi uz Kanāriju salām notiks.

“Novatours” vadītājs Leonīds Močeņovs norāda, ka saskaņā ar normatīvo ragulējumu persona nevar ceļot uz Latviju no Eiropas Savienības un Eiropas Ekonomikas zonas valstīm, izņemot vairākus gadījumus, tai skaitā atgriešanos pastāvīgajā dzīvesvietā. “Tas nozīmē, ka šis ieceļošanas aizliegums attiecas uz ārvalstniekiem, kuri vēlas ieceļot Latvijā. Visi Latvijas iedzīvotāji bez ierobežojumiem var atgriezties savas dzīvesvietas valstī. Protams, šis iemesls būs jānorāda tīmekļvietnē “Covidpass.lv”. Starptautiskajam pasažieru pārvadātājam būs jāpārliecinās, ka persona ir iesniegusi šo pašapliecinājumu,” saka Močeņovs.

Lasi vēl: “Novatours” martā atsāks ceļojumus no Latvijas uz Tenerifes kūrortiem

“Novatours” vadītājs dalās novērojumos, ka cilvēki Latvijā ilgojas ceļot, gaida iespēju doties uz ārvalstīm un interese par ceļojumiem arvien pieaug. “Ceļotāji ir gatavi pieņemt visus noteikumus un ierobežojumus gan ārvalstīs, gan atgriežoties Latvijā,” norāda Močeņovs.

“SmartLynx Airlines” viceprezidents komercjautājumos Aleksandrs Gusevs papildina, ka patlaban spēkā esošais normatīvais regulējums neparedz tiešu aizliegumu lidojumu programmu izpildei kopā ar tūroperatoru “Novatours”, tāpēc lidojumus uz Kanāriju salām izpildīs pēc plāna.

“Novatours” skaidro, ka ceļojumu atsākšana ir bijis rūpīgi izsvērts, pārdomāts un atbildīgs lēmums, kas balstīts uz iesaistīto valstu atbildīgo iestāžu lēmumiem, noteikumiem un rekomedācijām, kā arī esot nemitīgā saziņā ar ārvalstu partneriem, jo klientu drošība uzņēmumam ir pirmajā vietā. Konkrēti Tenerife, kā pirmais atjaunotais galamērķis, ir izvēlēta saistībā ar vīrusa drošības situāciju salā, kur saslimstības līmenis ir zems. Gan Spānija, gan Tenerifes pašvaldība, gan tūrisma pakalpojumu sniedzēji rūpīgi sekojot līdzi, lai situācija mainītos tikai vīrusa izplatības samazināšanās virzienā.

Vienlaikus kompānijā atgādina, ka ceļotājiem, par ko klienti esot informēti, ir jāveic Covid-19 tests gan pirms došanās uz ārvalstīm, gan plānojot ceļojumu mājup. Sadarbībā ar partneriem Latvijas ceļotājiem Tenerifē esot pieejamas klīnikas, kurās īpaši tūroperatora klientiem bez iepriekšējas rezervācijas iespējams veikt Covid-19 PCR testu.

Kompānija “Novatours” reģistrēta 2000.gada decembrī, un tās pamatkapitāls ir 176 435 eiro. “Novatours” vienīgais īpašnieks ir Lietuvā reģistrēts uzņēmums “Novaturas”.