Komentāri
Noticis bruņots uzbrukums “mikriņu” uzņēmuma vadītājam
Foto: LETA

Noticis bruņots uzbrukums pārvadātāja Rīgas mikroautobusu satiksme (RMS) minibusa vadītājam Artūram Bīskapam, informēja uzņēmuma valdes loceklis Vitālijs Komars.

Uzbrukums esot noticis 26. novembrī plkst. 21.05 216. maršruta galapunktā Baznīcas ielā un incidentu izraisīja minibusa vadītājs, uz kura autobusa sāniem bijis uzraksts Eko Bus, kā rezultātā RMS vadītājs esot saņēmis vairākus triecienus pa galvu.

Vadītājs piedraudējis RMS vadītājam, lai viņš nekursē maršruta norādītajos laikos. Taču vadītājs iebildis un apgalvojis, ka pildīs savus darba pienākumus un brauks pēc grafika. Tad vadītājs, uz kura mikroautobusa bija rakstīts Eko Bus, bruņojies ar Latvijā aizliegto, kriminālās aprindās populāro ieroci “kasteti”, uzbruka RMS vadītājam.

Atgūstot samaņu, RMS vadītājs ar runas traucējumiem tomēr spēja pats izsaukt neatliekamo medicīnisko palīdzību un policiju. Cietušais šoka stāvoklī ar smadzeņu satricinājumu, salauztu degunu un sasistu aci tika nogādāts slimnīcā, kur mediķi viņam sniedza pirmo palīdzību. Par incidentu ir sākts kriminālprocess.

Uzņēmumā atgādina, ka Ministru kabinets ir sācis izskatīt likumprojektu, kas nelegālajiem pārvadātājiem liegtu pārvietoties pa Latvijas valsts ceļiem, taču nu jau nelegālie pārvadātāji ir kļuvuši agresīvi.

Pilnsabiedrība Rīgas mikroautobusu satiksme pērn strādājusi ar 2,29 miljonu eiro apgrozījumu un cietusi 252 276 eiro zaudējumus, liecina Firmas.lv informācija.

Pilnsabiedrība nodrošina pasažieru pārvadājumus Rīgas pilsētas nozīmes maršrutu tīkla daļā. Rīgas mikroautobusu satiksme, kuru veido SIA Vidlatauto, SIA Sabiedriskais autobuss, SIA B-Bus un SIA FPK, darbību sāka 2012. gada 24. oktobrī, uzvarot Rīgas pašvaldības SIA Rīgas satiksme izsludinātajā iepirkuma konkursā. Uzņēmums Rīgas pilsētas mikroautobusu maršrutus sāka apkalpot pērn 1. maijā.

2013. gada janvārī noslēgtais līgums ar Rīgas satiksmi paredzēja, ka piecu gadu laikā uzņēmums no biļešu tirdzniecības iekasēs 35,57 miljonus eiro. Šā gada februārī pilnsabiedrības pārstāvis Andrians Boldans atzina, ka RMS vēlētos paaugstināt biļešu cenas līdz vienam eiro, taču Rīgas domes vadība kategoriski iebilda, ka tas nenotiks, jo uz pieciem gadiem noslēgtajā līgumā biļešu cena iepriekšpārdošanā noteikta 50 santīmu jeb 0,71 eiro.

Jau ziņots, ka uzņēmums Eko Bus bija reģistrējies kā pasažieru neregulāro pārvadājumu veicējs, taču tā busiņi bija manāmi kursējam pa regulāro pārvadātāju maršrutiem. Eko Bus bija izvērsis pārvadājumus ne tikai Rīgas teritorijā, bet arī starp pilsētām, “nosmeļot” klientus oficiālajiem regulāro pārvadājumu organizētājiem, taču Rīgas domes Satiksmes departamenta Kontroles dienests Eko Bus darbību nevarēja apturēt vai ierobežot, jo saskaņā ar pašreizējo regulējumu uzņēmuma darbība nav nelegāla. Šā gada martā gan uzņēmums likvidēts, taču neregulārie pārvadātāji turpina kursēt ar autobusiem, uz kuru sāniem ir uzraksts Eko Bus.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl