Norvēģijas zemo cenu lidsabiedrība “Norwegian” veidos starptautisko pakalpojumu centru Rīgā

1 komentārs
Norvēģijas zemo cenu lidsabiedrība “Norwegian” veidos starptautisko pakalpojumu centru Rīgā
EVIJA TRIFANOVA, LETA

Norvēģijas zemo cenu lidsabiedrība “Norwegian Air Shuttle” (“Norwegian”) veidos starptautisko pakalpojumu centru Rīgā, aģentūrai LETA pavēstīja Latvijas Investīciju un attīstības aģentūrā (LIAA).

Paredzēts, ka “Norwegian Air Resources Latvia” birojs apkalpos aviokompānijas darbību visā pasaulē, atsakoties no ārpakalpojumiem, ar kuriem līdz šim tika nodrošinātas vairākas uzņēmuma funkcijas.

“Norwegian” ir izsludinājusi pirmās vakances darbam jaunajā birojā. Darbinieku piesaistīšana turpināsies gan šogad, gan arī nākamgad. Kopējais nepieciešamo darbinieku skaits būs atkarīgs no situācijas nozarē.

Aviokompānijas viceprezidents informācijas tehnoloģiju (IT), piegādes ķēžu un procesu vadības jautājumos Knuts Olavs Hēgs norādīja, ka lēmums par biroja atvēršanu Rīgā ir stratēģiski izsvērts, lai aviokompānija pilnībā pārņemtu kontroli pār atbalsta pakalpojumiem klientiem un darbiniekiem.

“Centralizējot atbalsta funkcijas, mēs uzlabosim savu pakalpojumu kvalitāti un darbības efektivitāti. Klientiem turpmāk būs iespēja sazināties ar mūsu kompānijas personālu, nevis līgumorganizācijas darbiniekiem, kas ir izšķiroši svarīgi, lai gūtu panākumus, ieviešot jauno “Norwegian” stratēģiju,” pauda aviokompānijas pārstāvis.

Savukārt ekonomikas ministrs Jānis Vitenbergs (KPV LV) norādīja, ka “Norwegian” ir novērtējis Latviju kā piemērotu vietu biznesa pakalpojumu centram.

“Jau vairākus gadus strādājam pie šīs nozares vides uzlabošanas, lai piesaistītu lielus ārvalstu investorus, un “Norwegian” izvēle pierāda, ka dodamies pareizajā virzienā. Biznesa pakalpojumu centri ir viena no mūsu investīciju prioritātēm, jo nozarei ir liels izaugsmes potenciāls, uzņēmumi gandrīz pilnībā nodarbojas ar pakalpojumu eksportu, kā arī nodrošina daudz augsti kvalificētas un labi apmaksātas darba vietas,” pauda ministrs.

Vitenbergs arī atzīmēja, ka Latvija investoriem spēj piedāvāt labi izglītotus darbiniekus ar labām valodu zināšanām, tādēļ arī uzņēmumi izvēlas atvērt biznesa pakalpojumu centrus Latvijā. “Šī “Norwegian” izvēle dod mums papildus stimulu turpināt darbu pie biznesa vides uzlabošanas un jaunu darba vietu radīšanas Latvijā,” teica ministrs.

“Norwegian” tika izveidota 1993. gadā, bet kā zemo cenu pārvadātājs kompānija sāka strādāt 2002. gadā. “Norwegian” nodrošina lidojumus ar “Boeing 787 Dreamliners” un “Boeing 737” lidmašīnām.