Nordeka šoferi turpina protestēt pret zemajām algām; uzņēmuma vadība ar piketētājiem nerunā

0 Komentāru
Nordeka šoferi turpina protestēt pret zemajām algām; uzņēmuma vadība ar piketētājiem nerunā
Foto: LETA

Piketā pret zemo atalgojumu starppilsētu pasažieru pārvadājumu uzņēmuma AS Nordeka šoferiem piedalās ap 100 dalībnieku. Nordeka vadība līdz šim nav iznākusi ārā, lai sāktu sarunu ar arodbiedrības LABA biedriem.

Aptuveni desmit no piketa dalībniekiem ir Nordeka šoferi, bet pārējie ir arodbiedrības LABA biedri.

Sanākušie piketētāji sit bungas, svilpj svilpes un pūšamās signāltaures, kā arī viņiem ir plakāti ar uzrakstiem “Šoferis nav vergs”, “Nē minimālai stundu tarifa likmei” un “Nordeka, cieni strādājošos!”.

Arodbiedrības LABA valdes priekšsēdētājs Raimonds Gailis norāda, ka 15 Nordeka autobusu vadītāji ir gatavi turpināt streiku arī rīt un parīt. Streika komiteja atrodoties Ģertrūdes ielā 36, un tā ir atvērta tūlītējām sarunām ar Nordeka vadību, taču līdz šim nekādas iniciatīvas no vadības puses neesot bijušas. Tieši šā iemesla dēļ šorīt arī sarīkots pikets.

Kā aģentūrai pastāstīja Nordeka autobusu vadītājs Staņislavs Bogdanovs, viņš no drošiem avotiem uzzinājis, ka uzņēmuma vadība ir panākusi vienošanos ar otru arodbiedrību LAKRS, taču ar arodbiedrības LABA šoferiem uzņēmuma vadība līdz šim nav runājusi.

Šodien plkst. 10.00 pie starppilsētu pasažieru pārvadājumu uzņēmuma AS “Nordeka” notiek pikets pret zemo atalgojumu Nordeka šoferiem.

Sestdien, 8. novembrī, sākās šoferu streiks, prasot atalgojuma palielināšanu. Kā ziņots, streikam pieteikti 22 šoferi, bet visi tajā nepiedalījās. Arodbiedrības LABA pārstāvji solīja streikot beztermiņā, lai gan norādīja, ka viss būs atkarīgs no autobusu šoferu izturības, jo jāņem vērā, ka šoferiem ir arī apgādājamie.

Streiks būs beztermiņa – turpināsies tik ilgi, kamēr vadība izpildīs arodbiedrības prasību paaugstināt minimālās darba algas stundas tarifa likmi vismaz par 25%, informē arodbiedrība LABA.

Neņemot vērā to, ka streiks rit trešo dienu, starppilsētu pasažieru pārvadājumu uzņēmums Nordeka visus reisus Latvijā nodrošina.
0 Komentāru