No valsts un pašvaldību uzņēmumu vadītājiem lielākie ienākumi pērn Gausam, Gulbim un Tauriņam

1 komentārs
No valsts un pašvaldību uzņēmumu vadītājiem lielākie ienākumi pērn Gausam, Gulbim un Tauriņam
Foto: f64

Aizvadītajā gadā no valsts un pašvaldību uzņēmumu vadītājiem lielākos ienākumus guvis aviokompānijas “airBaltic” vadītājs Martins Gauss, elektronisko sakaru uzņēmuma “Lattelecom” valdes priekšsēdētājs Juris Gulbis, mežsaimniecības uzņēmuma “Rīgas meži” vadītājs Aivars Tauriņš, dzelzceļa kompānijas “Latvijas dzelzceļš” vadītājs Edvīns Bērziņš, kā arī valsts mežu apsaimniekotāja “Latvijas Valsts meži” vadītājs Roberts Strīpnieks, liecina Valsts ieņēmumu dienestā iesniegtās deklarācijas.

Martina Gausa ienākumi pagājušajā gadā veidoja 1,16 miljonus eiro. Viņam ir arī lielākā alga no valsts un pašvaldību uzņēmumu vadītājiem un pērn tā sasniedza 579 000 eiro. Savukārt pārējos ienākumus Gauss guvis kā prēmijas un cita veida maksājumus no “airBaltic”.

“Lattelecom” vadītāja Jura Gulbja kopējie ienākumi 2017.gadā veidoja 396 000 eiro un viņam bija arī otra lielākā alga – 389 000 eiro. Savukārt lielāko daļu citu Gulbja ienākumu veidoja apdrošināšanas atlīdzības.

Rīgas pašvaldības SIA “Rīgas meži” vadītājs Aivars Tauriņš pērn guvis ienākumus 213 000 eiro apmērā. Lielāko daļu viņa ienākumu gan veidoja nevis alga “Rīgas mežos”, kura bija 72 tūkstoši eiro, bet gan dividendes no SIA “Komp ART Eksim” un kompensācija no SIA “Tirgoņu 1”.

“Latvijas dzelzceļa” šefa Edvīna Bērziņa kopējie ienākumi pērn sasniedza 179 tūkstošus eiro. Viņam gan ir tikai piektā lielākā alga starp valsts uzņēmumu vadītājiem – 137 000 eiro. Taču vēl 36 000 eiro viņš atalgojumā pērn saņēma no a/s “RB Rail”, kur darbojas padomē.

Savukārt “Latvijas valsts mežu” vadītāja Roberta Strīpnieka kopējie ienākumi pērn veidoja 164 tūkstošus eiro. Viņam ir arī trešā lielākā alga no valsts un pašvaldību uzņēmumu vadītājiem – 152 000 eiro.

Visiem turīgākajiem valsts un pašvaldību uzņēmumu vadītājiem ienākumi, salīdzinot ar 2016.gadu, pērn ir pieauguši.

“airBaltic” vadītājs Martins Gauss ir izveidojis arī lielākos uzkrājumus – 394 000 eiro -, kā arī viņam ir lielākās parādsaistības – 250 000 eiro.

Tāpat salīdzinoši lieli uzkrājumi ir Ceļu satiksmes un drošības direkcijas vadītājam Andrim Lukstiņam – 306 000 eiro -, un Robertam Strīpniekam – 278 000 eiro.

Īpatnēju uzkrājumu glabāšanas veidu – tikai skaidrā naudā – izvēlējies “Rīgas mežu” vadītājs Tauriņš. Viņa deklarācija liecina, ka skaidrā naudā ir uzkrāti 40 000 eiro.

Savukārt apjomīgākās parādsaistības pēc Gausa ir “Starptautiskās lidostas “Rīga”” vadītājai Ilonai Līcei – 238 000 eiro un 44 000 ASV dolāru -, kā arī “LDz Cargo” valdes priekšsēdētājai Svetlanai Bergai – 222 000 eiro.

Valsts un pašvaldību uzņēmumu vadītāji snieguši arī aizdevumus un vislielāko – 105 000 eiro apmērā – deklarējis “Lattelekom” vadītājs Gulbis.

Pašlaik apkopota informācija par pieejamajām valsts un pašvaldības uzņēmumu vadītāju deklarācijām, tādēļ tuvākajā laikā iespējami šīs ziņas papildinājumi.