No nākamā gada zemes nodoklis augs par 30-70%; zemnieki sašutuši

1 komentārs

Daudzi Latvijas zemnieki sašutuši, ka līdz ar nākamo gadu viņi par savu lauksaimniecībā izmantoto zemi būs spiesti maksāt ievērojami lielākus nodokļus nekā līdz šim. Tāda situācija izveidojusies, jo pamatīgi cēlies valsts novērtējums lauksaimniecības zemei jeb pieaugusi tās kadastrālā vērtība.

Vidēji tā Latvijas novados kāps par 30%, taču auglīgākajās vietās – pat par 70%.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Satriekts par kārtējo negaidīto nodokļu pacelšanu ir graudkopis Modris Vilsons, kurš ar lauksaimniecību Tērvetes pusē nodarbojas jau gandrīz 30 gadus. Viņa zemes kadastrālā vērtība pieaugs par 40%. Līdz ar to debesīs uzkāps arī par zemi maksātais nekustamā īpašuma nodoklis. Vilsons rēķina – ja pērn nodoklī izmaksāti 10 tūkstoši eiro, tad nākamgad būs jāmaksā jau 14 tūkstoši.

“Mani nospiež ar šiem procentiem, praktiski šausmīgi lieliem, jo es parēķināju – 30 gados man sanāk 500 tūkstošus eiro samaksāt nodokļos. Es nesaprotu – par ko man tāds sods? Ka es esmu no deviņdesmitajiem gadiem uzturējies šo zemi kā zemnieks, veidojis šo pievienoto vērtību, un šajā brīdī mani tik nežēlīgi soda ar to, ko es neesmu pelnījis,” stāsta Modris Vilsons, z/s Ausekļi saimnieks.

Skaties foto:

M. Vilsons stāsta – šogad bijusi lieliska graudu raža, taču katru gadu ar tādu nevar rēķināties, tādēļ lauksaimnieki plāno finanšu plūsmu vismaz piecus gadus uz priekšu. Neprognozēta nodokļu celšana viņus var iedzīt bankrotā.

Tikmēr Valsts zemes dienestā, kas novērtē kadastrālo zemes vērtību saka – pieaugums ir pamatots un nebūt nav dramatisks, jo tik un tā atpaliek no reālās tirgus vērtības. Pēdējos gados ievērojami kāpušas gan lauksaimniecības zemju cenas, gan pieprasījums pēc tām.

Skaties video!

TOP komentāri

  • Bulduris
    +2 +2 0

    Bulduris

    un kas traucē pašvaldībām samazināt nodokļa likmi? Ir tak pieņemti noteikumi, ka nodokļa likmei jābūt no 0.2-3.0% robežās. Kāpēc par katru cenu jāturas pie vēsturiski iegājušos 1.5% likmes. Kāda vaina ir 1.0% vai 0.8% likmei? Tāpēc, ka pašvaldības ir ieinteresētas iekasēt vairāk, bet kā grēkāzi padod zemes dienestu. Problēma ir tajā, ka nodokļu politiķi nodokli tik cieši sasējusi ar kadastrālām vērtībām, ka atmudžināt to un ieviest normālu nodokļu politiku ir ļooooti grūti. Kāpēc zemei ir 1.5%, bet dzīvojamām ēkām 0.2-0.6%? Tāpēc, ka izstrādātāji ir pilsētnieki, kas rūpējas, lai pēc iespējas mazāks nodoklis būtu par viņu muižām. Vajag ieviest vienotu nodokļa likmi zemei un ēkām, kā arī pašvaldībām jādod lielāka brīvība likmes pielietošanā.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Kad ārā ir tik karsti cik Meksikā, ir jāēd tako, un Linda no ”Gatavo 3” ir sagatavojusi tam recepti. Šis ēdiens būs lielisks ne tikai paša vēderam, bet arī atsvaidzinās tavu cienasta piedāvājumu viesiem ballītē.

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Ik nedēļu Tele2 ”Gudrajā mājā” viesojas kāda savā profesijā panākumus guvusi persona. Šoreiz meža biezoknī Gustavu Terzenu apciemoja interjera dizainere, ”Amerikas Arhitektūras balvas 2017″ ieguvēja Santa Meikulāne. Dizainere uzskata, ka tehnoloģijas palīdz ērtāk apieties ar dažādām lietām, tāpēc labprāt apskatīja ”Gudro māju”, lai redzētu, ko no piedāvātajām funkcijām vēlētos iegādāties savai mājvietai.

Lasi vēl