1 komentārs

No visu trīs Baltijas valstu galvaspilsētām četru cilvēku ģimenei visdārgākā dzīve ir Rīgā. Pamatvajadzību apmierināšanai – pārtikai, mājoklim un sabiedriskajam transportam – Latvijas galvaspilsētā ģimenei ik mēnesi nākas šķirties no 591 eiro, liecina Swedbank Privātpersonu finanšu institūta pētījums.

Kad tiek apmierinātas pamatvajadzības, četru cilvēku ģimenei Rīgā vidēji pāri paliek 56% no ienākumiem jeb 751 eiro.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Četru cilvēku ģimene, kas dzīvo sev piederošā 70 kvadrātmetru dzīvoklī padomju laikā celtā daudzdzīvokļu mājā, par pārtiku, mājokli un transportu Rīgā tērē 44% no savā rīcībā esošajiem ienākumiem. Tikmēr Viļņā – 41,5%, bet Tallinā tikai 25,5% no mājsaimniecības rīcībā esošajiem ienākumiem. Tas nozīmē – ar tipisku patēriņa modeli šāda ģimene pārtikai, mājoklim un sabiedriskajam transportam Rīgā iztērē ap 591 eiro mēnesī, Viļņā ap 513 eiro, bet Tallinā ap 499 eiro mēnesī.

Pēc pamatvajadzību izdevumu segšanas pārējiem tēriņiem ģimenei Tallinā paliek 74% ienākumu jeb 1455 eiro, Rīgā 56% jeb 751 eiro, bet Viļņā 59% jeb 723 eiro. Šo atšķirību pamatā ir dažādais ienākumu līmenis Baltijas valstu galvaspilsētās – kamēr vidējie ģimenes rīcībā esošie ienākumi Rīgā ir 1342 eiro un Viļņā 1236 eiro, tikmēr Tallinā tie sasniedz 1953 eiro.

Īres dzīvoklis Rīgā un Viļņā izmaksājot krietni vairāk nekā kredītā pirkts.

Swedbank Privātpersonu finanšu institūta vadītāja Evita Jansone

Mums Rīgā īres izmaksas pieauga, salīdzinot ar iepriekšējo gadu, tāpat arī Viļņā. Līdz ar ko tas vēl palielina izdevumus īrētam mājoklim par 28% nekā kredītā pirktam dzīvoklim.

Kad tiek apmierinātas pamatvajadzības, četru cilvēku ģimenei Rīgā pāri paliek nedaudz vairāk nekā puse no ienākumiem jeb 751 eiro. Tallinā, kurā ģimenei vidēji ir vislielākie ienākumi, pāri paliek krietni vairāk, proti, 74% no ienākumiem jeb 1455 eiro.

Vairāk skaties pievienotajā video!

TOP komentāri

  • Inese
    0 0 0

    Inese

    Man tikai viens jautājums,cik naudas paliek pāri pēc pamatvajadzību apmierināšanas četru cilvēku ģimenei,ja katrs no vecākiem saņem vālstī noteikto minimālo algu.Vai to Swedbank Privātpersonu finanšu institūts nevēlas izpētīt.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl