1 komentārs

Valdošās koalīcijas partijas konceptuāli vienojušās par akcīzes nodokļa likmes paaugstināšanu alkoholiskajiem dzērieniem no šā gada 1. jūlija. 

Ministru prezidente Laimdota Straujuma (V) žurnālistiem pēc koalīcijas padomes sēdes sacīja, ka šis priekšlikums ir saskaņots ar nozari, kā arī darba grupā un starp Finanšu un Ekonomikas ministriju. Tāpat tas šodien saskaņots arī koalīcijas padomes sēdē.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

”Mēs gadu strādājām ar Finanšu ministriju un panācām kompromisu, ka akcīzes nodoklis tiks palielināts katru gadu. Šogad no 1. jūlija, savukārt nākamajos gados no 1. aprīļa,” informē Latvijas Alus darītāju asociācijas valdes priekšsēdētāja Ināra Šure.

”Akcīzes nodokļa paaugstinājums alum būs uz vienu grādu, jo lielāks tilpums pudelē, jo lielāks palielinājums. Tas varētu būt 30 līdz 40 eirocentu robežās, atkarībā no tā, vai tur ir 5% vai 7% alkohola. Degvīns varētu pieaugt atkarībā no apjoma, uz litru 30 līdz 50 eirocentu robežās,” norāda asociācijas valdes priekšsēdētāja.

Pašlaik spēkā esošā akcīzes nodokļa likme vīnam ir 64,03 eiro par 100 litiem, bet pēc 1. jūlija tā palielināties līdz 70 eiro, tāpat no 64,03 eiro līdz 70 eiro varētu pieaugt akcīzes nodoklis arī raudzētiem dzērieniem ar spirta saturu virs 6% un raudzētiem dzirkstošiem dzērieniem ar spirta saturu līdz 6%. Savukārt raudzētiem dzērieniem, kas nav dzirkstošie un ir ar spirta saturu līdz 6%, akcīzes nodoklis varētu samazināties no 64,03 eiro par 100 litriem līdz 35 eiro.

Savukārt akcīzes nodoklis alum varētu pieaugt no 3,1 eiro par 100 litriem līdz 3,8 eiro, starpproduktiem ar spirta saturu līdz 15% – no 64,03 eiro līdz 70 eiro, bet starpproduktiem ar lielāku spirta saturu – no 99,6 eiro līdz 110 eiro. Savukārt akcīzes nodoklis spirtam un pārējiem alkoholiskajiem dzērieniem varētu tikt palielināts no 1337,5 eiro par 100 litriem līdz 1360 eiro.

Akcīzes nodokļa likmes alkoholam varētu palielināt arī 2016. gada 1. aprīlī un 2017. gada 1. aprīlī. Piemēram, akcīzes nodoklis alum 2016. gadā varētu tikt palielināts vēl par 10,5%, bet 2017. gadā – vēl par 4,8%, līdz tas sasniedz 4,4 eiro par 100 litriem, bet akcīzes nodokli vīnam plāno palielināt par 5,7% 2016. gadā, kā arī par 5,4% 2017. gadā.

Tiek prognozēts, ka šogad šo izmaiņu ietekme uz budžetu varētu būt papildu 3,3 miljoni eiro, 2016. gadā – 9,39 miljoni eiro, bet 2017. gadā – 10,22 miljoni eiro.

Kā ziņots, Finanšu ministrijā izveidota starpinstitūciju darba grupa, lai izvērtētu nepieciešamību grozīt normatīvos aktus, paredzot alkoholisko dzērienu optimālo akcīzes likmi. To nepieciešams samērot ar valsts fiskālajiem un veselības aizsardzības mērķiem, lai īstenotu “Alkoholisko dzērienu patēriņa mazināšanas un alkoholisma ierobežošanas rīcības plānu 2012.-2014. gadam”.

Darba grupā pašlaik tiek pārskatītas akcīzes nodokļa likmes visiem alkoholisko dzērienu veidiem, tostarp arī vīniem un raudzētiem dzērieniem. Plānots, ka šā gada pirmajā pusē darba grupa rezultātus iesniegs informatīvajā ziņojumā izskatīšanai valdībā.

TOP komentāri

  • Edgars
    +2 +2 0

    Edgars

    Ar nodokli ir jāapliek šķidrums ar alum raksturīgu smaku, kuru ražotājiem pie vienas vietas kvalitāte, galvenais lai nauda nāk, bet vietējos alus brūžus kuri savu alu dara godam liekat mierā !
    Kā Šveiks reiz teica: "tā valdība kas pacels alum cenu ilgi nepastāvēs"

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

TOP produkti, ko iesaka eksperti matu kopšanai augustā!

TOP produkti, ko iesaka eksperti matu kopšanai augustā!

Vasara šogad Latvijā nav bijusi tā svelmainākā, taču tas nenozīmē, ka Taviem matiem nav nepieciešama īpaša – vasaras sezonas – kopšana. Galvasrota jāpasargā gan no ultravioletā starojuma, gan vēja ietekmes. Aplūko ekspertu ieteikumus – kādus produktus labāk izmantot, lai sasniegtu vislabāko rezultātu!

Lasi vēl