Komentāri
No 1. janvāra tiks atcelta automātiskā rēķinu apmaksa bankās; tiks piedāvātas alternatīvas
Foto: Liz/Flickr

No nākamā gada 1. janvāra Eiropas Savienībā tiek slēgta automātiskā rēķinu apmaksa, tādēļ bankas, kas darbojas Latvijā, plāno klientiem piedāvāt citus, līdzīgus pakalpojumus.

To, ka ES jāslēdz automātiskās rēķinu apmaksas (ARA) pakalpojums, paredz Eiropas Parlamenta un Padomes regula.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Piemēram, Swedbank ARA vietā klientiem turpmāk plāno piedāvāt e-rēķinu pakalpojumu internetbankā. E-rēķinu apmaksai tiks piedāvāta arī automātiska apmaksas iespēja.

”E-rēķins ir elektronisks rēķins, kuru klients var saņemt drošā vidē – savā internetbankā, to apskatīt, pārvaldīt, apmaksāt ar vienu peles klikšķi patstāvīgi vai arī pieslēgt automātisko rēķinu apmaksu,” portālam Skaties.lv skaidroja Swedbank pārstāve Kristīne Jakubovska.

Līdzīgu e-rēķina automātisku apmaksu plāno ieviest arī SEB banka. Tās pārstāve Anna Vilsone portālam Skaties.lv sacīja, ka līdz ar šīs sistēmas ieviešanu klienti varēšot arī internetbankā aplūkot saņemtos e-rēķinus, kā arī pārvaldīt savu e-rēķinu automātisko apmaksu.

Savukārt DNB banka ARA vietā turpmāk piedāvās Regulāro rēķinu apmaksu.

Swedbank klientiem, kuriem jau ir šobrīd automātiskā rēķinu apmaksa un kuru uzņēmumi ieviesīs e-rēķinus Swedbank internetbankā, arī e-rēķini turpmāk tiks apmaksāti automātiski, sacīja bankas pārstāve. Līdzīgi ir arī SEB bankā – ”klientiem, kas šobrīd izmanto automātiskā maksājuma pakalpojumus un vēlas to turpināt, nav nepieciešamas veikt kādas papildus darbības,” sacīja SEB bankas pārstāve A. Vilsone.

Sarežģījumi sākšoties tad, ja uzņēmums, kura sūtītais rēķins klientam ir jāapmaksā, šogad neieviesīs e-rēķinus Swedbank internetbankā. Tad rēķinu apmaksa vairs nevarēs turpināties automātiski, sacīja K. Jakubovska.

”Tas nozīmē, ka cilvēkam par šo rēķinu apmaksu būs jāparūpējas pašam,” sacīja Swedbank pārstāve. Šādos gadījumos viņa iesaka izmantot citas rēķinu apmaksas iespējas, piemēram, definēto maksājumu internetbankā.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl