Komentāri

Vēl nav pagājis pusgads kopš 12. Saeimas vēlēšanām, kad valdība jau grasās lauzt pirms tām uzņēmējiem dotos solījumus. Premjerministre Laimdota Straujuma pēkšņi paziņoja, ka pretēji iepriekš plānotajam nākamajā gadā iedzīvotāju ienākuma nodokļa likmi par vienu procentpunktu mazināt neizdosies.

Par spīti tam, ka pirms vēlēšanām uzņēmējiem to rakstveidā apliecināja Straujumas valdības finanšu ministrs, premjere uzsver, ka pati neko tādu neesot solījusi.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Stabila prognozējama nodokļu politika – to no politiķiem pieprasa gan uzņēmēji, gan pārējie valsts iedzīvotāji. Un tās ir lietas, ko politiķi pirms vēlēšanām apsola.

Bijušais finanšu ministrs Andris Vilks

FOTO: LETA

FOTO: LETA

Sabiedrība ir nogurusi no kaut kāda veida politiku maiņām. Šeit ir tik stingri principi iestrādāti un novilktas sarkanās līnijas. Būtu grūti iedomāties valdību, kurai tas nebūtu saistošs, kura izvēlētos savādāku risinājumu.

Taču šie solījumi tiek pārkāpti vairākkārt. Pretēji plānotajam un pat likumā ierakstītajam nākamajā gadā nebūs iespējams par vienu procentpunktu mazināt iedzīvotāju ienākuma nodokļa (IIN) likmi, šorīt LNT raidījumā 900 sekundes atklāja Ministru prezidente.

Valdība solījumu iedzīvotājiem samazināt ienākuma nodokli gatavojas lauzt jau otru reizi. Pirmo reizi tā izrīkojās Straujumas partijas biedra Valda Dombrovska valdība, kura bija apņēmusies jau 2014. gadā straujāk sākt samazināt šo nodokli. Pēc uzņēmēju asās kritikas par solījumu laušanu Dombrovska valdība vēlreiz apsolīja, ka nodoklis kaut arī ne tik strauji kā sākumā, tomēr tiks mazināts.

Likumā tika noteikts, ka IIN likme 2014. gadā ir 24%, šogad – 23%, bet nākamajā gadā – 22%. Vēlreiz solījums ievērot šo likmes samazinājumu tika dots pirms pērn notikušajām vēlēšanām trīs gadu nodokļu politikas stratēģijā. Dokumentu Straujumas valdības vārdā ar uzņēmēju pārstāvjiem parakstīja toreizējais finanšu ministrs.

Tagad uzņēmēju pārstāve par kārtējo solījumu laušanu ir neizpratnē.

Vislielākie cietēji no IIN likmes nesamazināšanas būs lielie uzņēmumi, saka uzņēmēju pārstāve. Ja IIN nākamgad netiks mazināts, lielākoties tieši uz viņu rēķina valsts makā citiem tēriņiem radīsies papildu 60 miljoni eiro.

Lasi vēl