Neoficiāli zināms, ka par aplokšņu algu izmaksu atkārtoti apturētā skaistumkopšanas salonu ķēde ir “Kolonna”

11 komentāri

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Nodokļu un muitas policijas pārvalde sākusi kriminālprocesu par izvairīšanos no nodokļu nomaksas skaistumkopšanas salonu ķēdē, un neoficiāli kļuvis zināms, ka šis uzņēmums ir “Kolonna”, kas komentārus sola sniegt 31. augustā, vēsta TV3 Ziņas.

Kratīšanu laikā konfiscēta skaidra nauda, 9000 eiro, turklāt aizdomās turamās personas naudu mēģināja slēpt, iemetot to atkritumu urnā.

Lasi vēl: VID Nodokļu un muitas policija atkārtoti apturējusi aplokšņu algu izmaksu skaistumkopšanas salonu ķēdē

TV3 Ziņu sižetā redzamie attēli ir no kratīšanas – nauda iemesta gružkastē un tai pa virsu salikti papīri. Kopumā, izvairoties no nodokļu nomaksas, uzņēmums nodarījis valsts budžetam vairāk nekā 844 000 eiro apmērā.

Kratīšanu laikā izņemtas arī darba laika uzskaites tabeles, aplokšņu algu saraksti, kā arī citi kriminālprocesam nozīmīgi pierādījumi.

Shēmas būtība vienkārša – daļu algas frizieri un citi skaistumkopšanas profesionāļi saņēma kā legālu, no tās maksāti nodokļi, bet otru daļu, no kuras nodokļi netika maksāti, uzņēmums vienkārši pārskaitīja uz darbinieku kontu, nemēģinot pat šīs nelikumības maskēt. Par firmas nekaunību pārsteigts VID, jo uzņēmums pirms diviem gadiem pieķerts teju identiskā noziegumā, taču tā vadība tā arī nav labojusies.

Kaspars Podiņš, VID Nodokļu un muitas policijas pārvaldes direktors

“Tik liels uzņēmums, un nodokļu nomaksas disciplīna ir zem katras kritikas! Tie, kam vajadzētu rādīt piemēru, dara pilnīgi pretējo.”

Šomēnes veiktas 20 kratīšanas kriminālprocesā iesaistītā uzņēmuma telpās un personu dzīvesvietās Rīgā, Jūrmalā, Limbažos, Madonā un Liepājā. Aizturēto gan pagaidām nav, bet izskan aizdomas, ka šīs, visticamāk, nebūt nav vienīgās nelikumības, kas notikušas firmā.

Kaspars Podiņš, VID Nodokļu un muitas policijas pārvaldes direktors

“Attiecīgā laika posmā uzņēmumā strādāja no 350 līdz 400 darbiniekiem, Covid-19 laikā darbība nenotika, bet mēs konstatējām, ka darbinieki Covid laikā strādāja, saņēma arī dīkstāves pabalstus.”

Neoficiāli zināms, ka šis uzņēmums ir “Kolonna”, sakrīt arī VID teiktais, ka uzņēmums jau 2019. gadā pieķerts līdzīgā nodarījumā. 30. augustā, sazinoties ar uzņēmumu, komentāru neizdevās iegūt, jo firmas vadība esot aizņemta sanāksmēs, taču komentārus uzņēmums sola sniegt 31. augustā.

11 komentāri