Komentāri

Viena no šīs nedēļas svarīgākajām ziņām – pēc Skrīveru saldumu apmeklējuma Ministru prezidente Laimdota Straujuma lēmusi nevirzīt asi kritizēto priekšlikumu par nodokļu izmaiņām mikrouzņēmumiem, vēsta raidījums LNT TOP 10, kas apkopo svarīgākos aizvadītās nedēļas notikumus.

Atgādināsim, ka valdība šonedēļ čakli turpināja darbu pie valsts nākamā gada budžeta projekta. Vispirms valdība draudzīgi nolēma neatbalstīt pilnīgi nevienu no deputātu iesniegtajiem ap 900 priekšlikumiem, atstājot izlemšanu pašai Saeimai, toties tikpat draudzīgi vienojās par izmaiņām vairākos ar nodokļu politiku saistītos likumos. Te nu izrādījās, ka uzņēmējiem dažas no šīm izmaiņām bija kā pērkons novembra debesīs.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

No Finanšu ministrijas nāca ideja mikrouzņēmumu nodokļa režīma maiņai, liedzot uzņēmumiem strādāt ar juridiskajām personām, uzņēmējus šokēja – viņuprāt, tā ir ar Finanšu ministrijas gādību budžetā paslēpta granāta, lai uzspridzinātu mazo biznesu.

Negaisa mākoņu kliedēšanai uzņēmēji premjeri bija uzaicinājuši uz Skrīveru saldumiem. Vai nu saldais cienasts, varbūt īpašā cepure, bet varbūt zvans finanšu ministram, bet Laimdota Straujuma pēc “randiņa” tiešām runāja un solīja kā saldumus saēdusies.

“Tas, kas attiecas uz juridiskām, privātām personām, šis priekšlikums netiek tālāk virzīts. Netiek arī 2016. gadā ieviests nozaru saraksts un sociālais nodoklis 5% nodoklis tiek ieviest no 2017. gada,” sacīja Straujuma.

Vai viņas solītais tiešām būs kā akmenī cirsts, uzzināsim līdz ar budžeta pieņemšanu, un tas nozīmē – jau pēc vēl vienas nedēļas.

Skaties video!

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl